PAGALBA PAGYVENUSIEMS VIENIŠIEMS ŽMONĖMS

Siekiant sumažinti senyvų vienišų žmonių atskirtį, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija įgyvendina Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Savanoriško rūpinimosi pažeidžiamaisiais sistemos gerinimas Lietuvoje, Latvijoje ir Baltarusijoje pagal bendradarbiavimo per sieną programą”, Nr. LLB-2-157.

LRK logoPer pirmąjį metų pusmetį penkiuose Lietuvos regionuose (Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Alytaus ir Utenos) buvo suburta 250 įvairaus amžiaus savanorių, kurie buvo apmokyti, kaip teikti pirmąją pagalbą, formuoti sveikos gyvensenos įpročius, organizuoti socialinę ir psichologinę pagalbą pagyvenusiems asmenims. Įgiję žinių, nuo gegužės mėnesio savanoriai pradėjo lankyti vienišus, negalinčius savimi pasirūpinti senelius ir neįgaliuosius asmenis. Savanoriai bendrauja, kartu skaito knygas, laikraščius, žiūri žinias, diskutuoja, palydi senelius pas gydytoją, padeda įsigyti vaistų, apsipirkti, pasigaminti valgyti, susitvarkyti namus. Bendravimas yra tai, ko seneliams trūksta labiausiai. Daug laiko skirdami pokalbiams, diskusijoms, pasivaikščiojimams, savanoriai siekia padėti vienišiems žmonėms atkurti dėl ligos, neįgalumo ar senatvės nutrūkusius socialinius ryšius.

Minėtuose Lietuvos regionuose įkurti penki Lietuvos Raudonojo Kryžiaus dienos centrai, kuriuose savanoriai susitinka su savo koordinatoriumi ir kitais savanoriais, turi galimybę individualiai ir grupėje aptarti kylančius bendravimo su vienišais asmenimis sunkumus, pasidalinti savo džiaugsmais ir patirtimi. Savanoriams tai puiki proga užmegzti naujų kontaktų, įgyti žinių ir praktikos, gauti emocinį palaikymą iš bendraminčių, pajausti pasitenkinimą savo geru darbu.

Rugpjūčio mėnesį savanoriams buvo suorganizuota dviejų dienų trukmės tarptautinė stovykla Latvijoje, Daugpilio rajone. Iš kiekvienos projekte dalyvaujančios šalies, t.y. Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos buvo atrinkta po 20 aktyviausių ir labiausiai motyvuotų savanorių. Stovyklos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su savanoriais iš kitų šalių, pasikeisti patirtimi, pagilinti savo žinias pagyvenusių žmonių priežiūros, pirmosios pagalbos, pasirengimo ekstremalioms situacijoms srityse, aptarti patnerių latvių kuriamos savanorių konsultacinės platformos interneto puslapyje formatą.

Projektui skirta ES parama – 267 691 euras (924 283,50 Lt).

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.