Pagalba tėvų globos netekusiems vaikams, įvaikinusioms ir vaikus globojančioms šeimoms

as ir mes-LOGOTIPAS JPGVšĮ Vaiko ir tėvų centras „Aš ir mes“ jau ketvirtus metus Kauno mieste vykdo Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieškos, rengimo, atrankos, konsultavimo ir pagalbos jiems teikimo paslaugų projektą „Priimk kitokį…“, kurį finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 2014 metais 4 šeimos, ketinančios įsivaikinti arba globoti vaikus, dalyvavo VšĮ Vaiko ir tėvų centro „Aš ir mes“ socialinių darbuotojų organizuotuose mokymuose, buvo atlikti šeimų vertinimai bei atranka dėl jų tinkamumo tapti įtėviais arba globėjais. Šiuo metu mokymuose dalyvauja dar 4 šeimos ir 1 savo šeimos nesukūręs asmuo. 2 iš šių šeimų, ketinančių įsivaikinti/globoti vaikus, jau augina savo biologinius vaikus.

VšĮ Vaiko ir tėvų centro „Aš ir mes“ socialiniai darbuotojai nuolat teikia socialinę bei psichologinę pagalbą vaikus globojančioms ir įsivaikinusioms šeimoms, jas konsultuoja, organizuoja tęstinius mokymus bei savitarpio paramos grupes. Į šiuos mokymus renkasi šeimos, norinčios įgyti daugiau pozityvios tėvystės įgūdžių, ieško atsakymų į klausimus, kurie kyla bendraujant su įvaikintais arba globojamais vaikais, jaučia poreikį dalintis savo patirtimis su kitomis šeimomis. Šiais metais jau įvyko 7 tęstinių mokymų užsiėmimai.

Šeimų, kurios apsisprendžia įvaikinti arba globoti savo tėvus praradusius vaikus, Kauno mieste, kaip ir visoje Lietuvoje, nuolat trūksta. Todėl asmenis, kuriems artima įvaikinimo arba vaikų globos idėja, kurie norėtų apie tai sužinoti daugiau, kviečiame kreiptis į VšĮ Vaiko ir tėvų centrą „Aš ir mes“ tel.: 8684 37160, el. paštu: casirmes@gmail.com arba į Vaiko teisių apsaugos skyrių.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.