Pagalbos vaikams linija švenčia septynerių metų sukaktį

pagalba

Vakar Pagalbos vaikams linija (toliau – PVL) minėjo septintuosius veiklos metus. PVL įsteigta Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) 2009 m. rugsėjo 14 d.

PVL tikslas – sustiprinti vaiko teisių apsaugą Lietuvoje bei padidinti informacijos apie socialines paslaugas sklaidą ir prieinamumą.

PVL konsultantai konsultuoja vaikus ir suaugusiuosius, kurie kreipiasi nemokamu telefonu 116 111 dėl vaikų, kada reikalinga kitų įstaigų ar organizacijų pagalba (vaikas patiria smurtą mokykloje ar namuose, yra neprižiūrimas, mato kitą skriaudžiamą vaiką ar kt.). Jei būtina, su paskambinusio asmens sutikimu inicijuojamas pagalbos vaikui teikimas. Pavyzdžiui, telefonu bei raštu susisiekiama su mokyklomis, pedagoginėmis psichologinėmis tarnybomis, savivaldybių administracijų Vaiko teisių apsaugos skyriais, Švietimo skyriais, policija, dienos centrais ir kitomis įstaigomis. Tokiu būdu kviečiama atkreipti dėmesį į susidariusią situaciją, prašoma imtis priemonių bei rekomenduojami galimi problemų sprendimo būdai.

Linijos konsultantai į vaikų ir suaugusiųjų skambučius atsakinėja, bendradarbiaudami su VšĮ Vaikų linija, kuri pirmoji atsiliepia į skambučius. Reikalui esant, ši įstaiga skambučius perduoda PVL. Taip pat perduoti atitinkamus skambučius linijai turi galimybę ir Jaunimo (8 800 28888), Pagalbos moterims (8 800 66366) bei Vilties (116 123) linijos. Nuo 2009 m. rugsėjo 14 d. iki šių metų rugsėjo 1 d. PVL atsakė į 75 240 vaikų ir suaugusiųjų skambučių.

Į PVL linijos konsultantus galima kreiptis ir elektroniniu paštu info@pagalbavaikams.lt, skyrybos@pagalbavaikams.lt. Suaugę asmenys kreipiasi pagalbos, patarimų dėl patyčias patiriančių vaikų, informacijos apie bendravimo su skyrium gyvenančiais vaikais tvarkos nustatymo, norėdami pranešti apie galimą smurtą šeimose. Tuo tarpu vaikai elektroniniu paštu dažniausiai konsultuojami dėl patiriamų patyčių, minčių apie savižudybę, dėl patiriamo smurto šeimose, santykių su bendraamžiais ir sunkumų su šeimos nariais. Per septynerius PVL veiklos metus atsakyta į daugiau nei 900 vaikų ir suaugusiųjų laiškų.

O interneto svetainėje pagalbavaikams.lt pateikiami fizinio ir seksualinio smurto, patyčių, alkoholio vartojimo ir priklausomybės nuo narkotikų, nėštumo bei sudėtingų šeimos santykių aprašymai, pagrindiniai požymiai bei būdai, kurie padėtų pačiam vaikui ir (ar) jo tėvams spręsti iškilusias problemas, ieškoti, kas ir kaip galėtų padėti.

Taip pat vaikams bei suaugusiesiems sudaryta galimybė bendrauti su PVL konsultantu ir tiesiogiai, prisijungus prie interneto. Toks elektroninis konsultavimas plėtojamas, įgyvendinant Europos Sąjungos projektą „Jaunimo ir vaikų konsultavimo bei informavimo paslaugų teikimas viešojoje e-erdvėje“. Jį vykdo Tarnyba, bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

„Jau septynerius metus PVL suteikia vaikams galimybę būti išklausytiems ir išgirstiems, operatyviai imasi veiksmų, jei jiems reikalinga pagalba, palaiko ryšį su paskambinusiaisiais viso pagalbos jiems teikimo proceso metu, – sako Tarnybos direktorė Alina Jakavonienė. – Ir vaikai, ir suaugusieji vis drąsiau bei dažniau skambina dėl patyčių, smurto, nepriežiūros ir kitų patiriamų sunkumų, patys kreipiasi į specialistus dėl pagalbos. Džiugina ugdymo bei kitų įstaigų atsakingas požiūris į vaikų problemas. Taigi PVL prisideda prie vaiko teisių apsaugos teigiamų pokyčių, kad socialinės paslaugos vaikams ir jų šeimoms būtų teikiamos kuo efektyviau ir plačiau.“

Papildomą informaciją teikia Tarnybos Pagalbos vaikams linijos koordinatorė Jurgita Jankūnaitė tel. (8 5) 243 1166, el. p. jurgita.jankunaite@vaikoteises.lt.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.