Palatos kaimynai

9

Toje pačioje ligoninės palatoje gulėjo du sunkiai sergantys vyrai. Vieno iš jų lova buvo šalia lango. Antrasis vyriškis gulėjo šalia durų.

– Kas ten matos pro langą? – kartą paklausė tas, kur gulėjo prie durų.
– O! – gyvai sušuko antrasis. – Aš matau dangų, debesis primenančius visokiausius žvėris, ežerą ir mišką tolumoje.

Kiekvieną dieną vyriškis prie lango pasakodavo gulinčiajam prie durų apie tai ką mato. Jis matė valtį, žvejus su geru laimikiu, vaikus žaidžiančius pakrantėje, jaunus įsimylėjelius besilaikančius už rankų ir nenuleidžiančius vienas nuo kito akių.

Kai vyras prie lango visą tai pasakodavo, jo kaimynas gulėdavo užmerkęs akis ir įsivaizduodavo tas spalvingas scenas.

Bėgo dienos ir kaimyną prie durų ėmė kankinti bukas pyktis: „Tai neteisinga, – mąstė jis. – Už kokius tokius nuopelnus tą žmogų paguldė prie lango, kodėl aš negaliu regėti visų šitų gražumynų? Kodėl matau tik senas apsilupinėjusiais dažais duris?“

Kartą gulintis prie lango vyras pradėjo stipriai kosėti ir dusti. Jis bandė pasiekti pagalbos mygtuką, bet kosulys buvo toks stiprus, kad atėmė visas jėgas ir jam niekaip nesigavo jo pasiekti. Kūnas purtėsi nuo konvulsijų. Kaimynas stebėjo kas vyksta ir jam nebuvo sunku pasiekti mygtuką, bet jis to nepadarė.

Po kažkiek laiko kosėjimas nutilo ir vyriškis ramiai išsitiesė savo lovoje.

Kai jį išvežė, vyras pasiprašė seselės perkeliamas į lovą prie lango. Slaugė išpildė jo pageidavimą ir įsitikinusi, kad viskas gerai, pasuko išėjimo link. Staiga vyriškis sušuko:

– Kaip čia taip?!!.. Pro langą matosi tik aklina siena!!! O tas kur mirė pasakojo man, kad matė mišką, ežerą, debesis, žmones… Kaip gi jis galėjo visa tai matyti?

Seselė nusišypsojo:
– Jis apskritai negalėjo nieko matyti; jūsų velionis kaimynas buvo aklas.

Dalintis:

9 COMMENTS

  1. istrauka is indisko filmo….ten berniukas sirgo veziu ir gulejo ligonineje ir tokiu pasakojimu padejo kitam zmogui ligoniui tureti vilty pasveikti….neprisimenu pavadinimo..bet jei kam idomu..parasykit,.surasiu …filmas nuostabus…

  2. ir nereikia rasyti neduok Dieve tolkio palatos kaimyno..o ne duok Dieve mums tokiais buti.ipraskime ziureti i save ir tik i save

  3. taaip,pamokanti istorija,pritariu comment Jurgitai,kad bunam kurtesni ir aklesni uz aklus ir kurcius….

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here