Patyčių prevencijos programos turi veikti visose šalies mokyklose

patycios

Seime po pateikimo buvo pritarta parlamentaro Liutauro Kazlavicko inicijuotam nutarimo projektui, kuriuo visose šalies mokyklose siūloma taikyti patyčių ir smurto prevencijos programas.

„Manau, visi pritaria tam, kad patyčių mokyklose likti neturėtų. Būdų spręsti šią problemą taip pat yra. Pirmiausia, tai prevencinės programos. Jų metu į darbą yra įtraukiamas visas mokyklos personalas, vaikai ir tėvai, jie yra mokomi atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti. Akivaizdu, kad tokios programos privalo būti diegiamos ne atsitiktinai ir atsainiai, kaip yra dabar, o visose mokyklose bei tapti nuolatine švietimo dalimi. Todėl sunku suprasti, kodėl Švietimo ministerija iki šiol stokoja valios iš esmės spręsti patyčių problemą ir ilgą laiką trypčioja ties sprendimais, galinčiais situaciją keisti visos šalies lygiu“, – sakė Seimo narys L. Kazlavickas.

Pristatydamas projektą parlamentaras teigė, jog net du iš trijų Lietuvos mokinių susiduria su patyčiomis, o emocinės pagalbos telefonu linijų statistika rodo, kad praėjusiais metais dėl patyčių mokyklose vaikai skambino du kartus dažniau nei dėl patiriamų patyčių kitose aplinkose. Jo manymu, laiku įsikišus – patyčias ugdymo įstaigose galima sustabdyti.

„Džiaugiuosi, kad vakar, nors ir kelių balsų persvara, visgi sulaukiau Seimo narių pritarimo idėjai, kad visose mokyklose turėtų būti taikomos patyčių prevencijos programos, o į emocinę vaikų sveikatą – žiūrima rimčiau. Tikiuosi, svarstymo ir pateikimo stadijoje atsiras vis daugiau kolegų, suvokiančių saugios mokyklos svarbą ir tikinčių, kad nuo to, kokioje aplinkoje augs pusė milijono vaikų – priklauso ir tai, kaip gyvensime savo šalyje“, – kalbėjo L. Kazlavickas.

Nutarimo projektu Vyriausybei taip pat rekomenduojama užtikrinti reikiamą finansavimą, kad minėtos prevencijos programos galėtų nuolat veikti visose šalies mokyklose. O Švietimo ir mokslo ministerijai siūloma į mokyklos vadovų atestacijos ir skyrimo tvarką reglamentuojančius teisės aktus įtraukti jų vadovaujamos įstaigos emocinės aplinkos vertinimo rodiklį. Be to, ministerija raginama ieškoti priemonių toliau stiprinti ir plėtoti klasės auklėtojo, kaip svarbaus mokinio ugdymo dalyvio, statusą.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.