fbpx

Performansas ,,Ratas“ keičia visuomenės nuostatas į turinčius judėjimo negalią

Rugsėjo 6 d. 12 val. Kudirkos aikštėje Sostinės dienų metu Lietuvos žmonių su negalia sąjunga ir VšĮ „Menų terapijos centras“ kviečia į profesionalių menininkų ir žmonių su negalia meninį – socialinį performansą ,,Ratas“.

menu_terapijos_centras_zmonems_su_negaliaRugpjūčio 24–29 d. vyko Lietuvos žmonių su negalia sąjungos ir ,,Menų terapijos centro“ organizuotas tarpdisciplininio meno pleneras, kurio metu buvo kuriamas meninis – socialinis performansas ,,Ratas“. Pleneras vyko Klaipėdos rajone, Monciškių landšafto terapijos ir rekreacijos centre, kur aplinka yra pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia. Kūrybinio plenero metu vyko komunikaciniai, patyriminiai kūrybiniai užsiėmimai, kuriuose dalyvavo neįgalūs asmenys ir profesionalūs menininkai.

,,Ratas“ lietuvių ir pasaulio etnologijoje yra pamatinis pasaulėvaizdžio, ornamentikos, choreografijos elementas. Etnologijoje ratas tampa viso kosmoso ir jo cikliškos raidos simboliu. Žmogaus gyvenimas rieda nepastoviai kaip vežimo rato stipinas, tačiau ratu pasiekiamas ir sulyginantis teisingumas.

Projekto autoriai teigia. kad bendradarbiavimas tarp neįgalaus asmens ir profesionalaus menininko tarpdisciplininio meno kūrybiniame procese daro įtaką šio proceso dalyvių asmenybėms bei keičia žiūrovų nuostatas tokio proceso atžvilgiu. Kūrybinės metodikos vadovės: scenografė dr. Audronė Brazauskaitė, kompozitorė Snieguolė Dikčiūtė.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.