Prezidentė ragina su alkoholizmu kovoti veiksmingai

alkoholio-draudimas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, pagal kurias parduodant alkoholį dokumento bus reikalaujama tik tuomet, kai kils įtarimų, kad asmuo gali būti nepilnametis.

resize_680x520_d2_dsc_8680-1Prezidentė ragina visas politines jėgas ir socialiai atsakingą verslą neimituoti kovos su alkoholizmu, o imtis rezultatyvių alkoholio prieinamumą ir vartojimą mažinančių priemonių.

Šiuo metu Seime svarstymo laukia dešimtys su alkoholio ribojimu susijusių pataisų. Tarp jų – ir veiksmingi pilietiškų šalies gyventojų pateikti pasiūlymai dėl alkoholio reklamos ribojimo, griežtesnio licencijavimo, specializuotų parduotuvių, visuomenės švietimo.

Pasak Prezidentės, rimtų, situaciją iš esmės keičiančių sprendimų reikia nedelsiant, nes priklausomybių liūne grimzta apie 150 tūkst. žmonių, tačiau tik trečdalis jų ieško pagalbos. Nesprendžiama alkoholizmo problema toliau didėja, provokuodama ir dar labiau užaštrindama daugelį skaudžių socialinių problemų.

Šaltinis: prezidentas.lt

Share Button

You may also like...

2 komentarai

  1. Eglė parašė:

    Alkoholio reklamų apstu internete visą parą, jokie laiko apribojimai čia negalioja! Kodėl TV yra apribojimai, o internete nėra? Juk dabar tai lygiaverčiai dalykai, gal net TV pralošia pagal žiūrovų dėmesį… Žmogui, kuris turi problemų, kai ryte pagiringas, lyg žino, kad nereiktų, bet ir norisi išgert, o čia štai tau per visą ekraną stumbrinė, devynerios ir t.t. Kaip šuniui dešra…
    Kitas dalykas. Kodėl girtiems parduoda alkoholį? Asmeninė patirtis – vyras po darbo nusiperka išgerti, išgeria, užsikabliuoja, jau gerokai įkaušęs su kvapeliu ir svirduliuodamas eina „dasimušimui“ nusipirkti. Ir visada gauna! Paskui barniai, riksmai ir t.t. Mes jau ne kartu. Vaikučiai be tėvo. Ačiū sistemai…

  2. Apstinentas parašė:

    Su alkocholizmu reikia kovot , nes alkocholis pasiglemzia labai greit o paleidzia labai nenorom, zmogus po truputi ritasi zemyn..visada sudrausminu ka nors kas vieshai reklamuoja alkoholi arba siulo ishgerti, mes kekvienas turim susijimt ir stabdyt sita trojos arkly kai ji tik pamatom , vardan savo vaiku, anuku. Turim kiekvienas to siekt, nelaukt kol ji sustabdys valdzia, blaivybes visiem :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.