Projektas „Aspirinas“ nuo auditorijos baimės „išgydys“ moksleivius Kėdainiuose

Aspirinas

Viešai kalbėti bijai labiau nei vorų? Geriau gautum dvejetą nei prieš visą klasę padeklamuotum eilėraštį? O nepažįstamo žmogaus pats nepakalbintum, net jei kas nors už tai sumokėtų? Atsikratyti nereikalingų baimių jau trečius metus kviečia didelio susidomėjimo sulaukęs KTU projektas moksleiviams „Aspirinas“.

Kovo 17 d., antradienį, 13 val. Kėdainių kultūros centre vyks nemokamas Kauno technologijos universiteto (KTU) projekto „Aspirinas“ seminaras „Išmok nedrebėti, kalbėdamas prieš auditoriją“. Jį ves viešojo kalbėjimo specialistas, tarptautinio oratorystės ir lyderystės klubo „Toastmasters Kaunas“ prezidentas Mindaugas Samuolaitis.

Šio projekto metu siūlomas simbolinis „vaistas“ nuo moksleivius kankinančių galvos skausmų – seminarai, kurių metu moksleiviams padedamos spręsti jų, jaunų žmonių, ir juos supančios aplinkos problemos.

Lektorius M. Samuolaitis supažindins su viešojo kalbėjimo jaudulio (baimės) valdymo būdais, komunikavimo kompetencijos nauda ir pritaikomumu. Moksleiviai sužinos, kaip save pateikti bei apie „penkių šimpanzių“ socialinį paradoksą ir jo naudą. Čia jie gaus praktinių patarimų bei galės išbandyti viešo kalbėjimo kompetenciją, naudodami improvizacijos ir ekspromto metodus.

Po seminaro moksleiviams ir mokytojams bus rodomas filmas „Skafandras ir drugelis“, pasakojantis apie visiškai paralyžiuotą vyrą, kuris netekęs gebėjimo judėti, neprarado vilties ir rado būdą bendrauti su savo aplinka.

Projektas „Aspirinas“, kuris organizuojamas jau aštuntą kartą, visada susilaukia neįtikėtinai didelio susidomėjimo ir pritraukia pilnas sales moksleivių. Kaip teigia projekto organizatoriai, esminis šio projekto privalumas yra puikūs, ne tik savo sritį, bet ir moksleivių problemas geri pažįstantys lektoriai, kurie informaciją perteikia įdomiai, įtraukiančiai ir jaunimui suprantama kalba.

Norintys dalyvauti kovo 17 d. Kėdainių kultūros centre (J. Basanavičiaus g. 24) vyksiančiame renginyje, turi iš anksto užsiregistruoti el. paštu moksleiviams@ktu.lt, nurodant savo mokyklą, klasę, lydinčių mokytojų pavardes, bei dalyvaujančių mokinių skaičių. Renginio pradžia – 13.00 val., pabaiga – 16.00 val. Projekto „Aspirinas” renginiai nemokami.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.