Puikus darbas ir karjera: ar pakanka vieno diplomo?

patraukliausi-darbuotojai

Tik 5 proc. lietuvių įsitikinę, kad gerai jaučiasi darbo rinkoje vien su aukštojo ar aukštesniojo mokslo diplomu. Į savo kvalifikaciją papildomai investuoja net 62 proc. respondentų – teigia specialistų paieškos portalo cvmarket.lt ekspertai, apklausę 297 Lietuvos darbo rinkos dalyvius.

„Regis, vos ne visuotinis lietuvių apsirūpinimas aukštojo mokslo diplomais turėjo ir netikėtų pasekmių, – sako cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė, – vien tik bakalauro ar magistro vardas dažnam darbdaviui jau nedaro reikiamo įspūdžio. Vis daugiau Lietuvos gyventojų konkuruodami dėl geresnio darbo, ar siekdami greičiau kopti karjeros laiptais, yra linkę mokytis bei didinti savo patrauklumą ir jau turėdami aukštojo ar aukštesniojo mokslo diplomą. Kaip rodo darbo rinkos tendencijos, o taip pat pokyčių tempas – papildomo asmeninių kompetencijų ugdymo svarba perspektyvoje tik didės.“

Todėl net 32 proc. mūsų apklaustų asmenų teigia, kad patys moka už konsultacijas, seminarus ir kursus, kuriuose mokosi naujų dalykų ar kelia savo kvalifikaciją. Bene dažniausiai papildomai mokomasi užsienio kalbų. 16 proc. apklausos dalyvių yra investavę į antrą ar net trečią aukštąjį išsilavinimą. Tiek pat apklaustųjų gilina žinias ir įgyja naujų gebėjimų mokymuose, už kuriuos sumokėjo jų darbovietė. 14 proc. respondentų teigia, kad žinių semiasi savarankiškai – skaitydami specialią literatūrą, domėdamiesi naujienomis ir panašiai.

orasTik 22 proc. apklausos dalyvių aiškina nieko papildomai nesimokantys. 5 proc. iš jų visai patenkinti savo jau turimu išsilavinimu, o 17 proc. skundžiasi, kad papildomam mokymuisi tiesiog neturi lėšų.

„Personalo konsultantų nuomone, sprendžiant, kaip padidinti savo patrauklumą darbo rinkoje, labai svarbu išskirti savo stipriąsias puses ir kryptingai jas tobulinti. Būtina „užkaišioti“ ir tas išsilavinimo skyles, kurios trukdo pilnai atsiskleisti Jūsų galimybėms. Nusistačius siektinus tikslus, pasirinkti geriausių konkrečios srities specialistų vedamus mokymus. Jei norite tapti savo srities profesionalu, venkite abstrakčių, bendro pobūdžio paskaitų, o investuokite į specifinių žinių ar įgūdžių įgijimą. Tobulėkite visos savo darbo karjeros metu,“ – pataria cvmarket.lt atstovė.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.