Iliustracija: Eberhard Grossgasteiger / unsplash.com

Kadaise vienas išmintingas žmogus tarė:
– Šiandien buvau geležinkelio stotyje ir sužinojau, kad atstumas tarp bėgių yra metras keturiasdešimt trys su puse centimetro, arba keturios pėdos ir aštuoni su puse colio. Kodėl toks atstumas? Išsiaiškinau, jog taip yra pasirodo todėl, kad gaminant pirmuosius traukinių vagonus buvo naudojamasi tais pačiais įrankiais kaip ir gaminant vežimus. Kodėl atstumas tarp vežimų ratų toks? Todėl, kad senieji keliai buvo tiesiami tokio pločio. Tokio pločio kelius sugalvojo dar senieji romėnai, pirmieji garsūs kelių tiesėjai. Jų karo vežimai buvo traukiami dviejų arklių – stovėdami vienas šalia kito arkliai užimdavo kaip tik metrą keturiasdešimt tris su puse centimetro.

Visa tai susiję ir su santuoka. Susituokę du žmonės privalo visą likusį gyvenimą eiti šalia vienas kito kaip du bėgiai ir paklusti tokiam modeliui. Jei akimirką katram nors iš jų reikia atsitolinti nuo kito ar prieiti arčiau – nevalia, nes tai prieštarauja taisyklėms. Taisyklės byloja: būkite išmintingi, galvokite apie ateitį, apie vaikus! Kaip ir bėgiams jiems nevalia keistis – atstumas tarp bėgių išvykimo stotyje neturi keistis nei pusiaukelėje, nei paskutinėje stotelėje, nes tai itin rizikinga.

Taigi praėjus pirmų metų įkarščiui išlaikykite tą patį atstumą, išsaugokite tą patį tvirtumą, tą patį funkcionalumą. Jūs tarnaujate tam, kad rūšies išsaugojimo traukinys važiuotų ateities kryptimi – vaikai bus laimingi tik tada, kai būsite, kokie buvote, kai atstumas tarp jūsų bus tas pats – vienas metras keturiasdešimt trys su puse centimetro.

Jeigu jūsų negali džiuginti nekintantys dalykai, galvokite apie vaikus, kuriuos atvedėte į šį pasaulį.

Galvokite apie visuomenę – elkitės taip, kad visi manytų, jog tarp jūsų nėra jokių nesutarimų. Nesidairykite į šalis, nes tai tolygu pagundai, tai gali reikšti skyrybas, krizę, depresiją, be to, tą akimirką galite būti stebimas.

Šypsokitės nuotraukoms. Pastatykite nuotraukas svetainėje, kad visi matytų. Sportuokite -tai labai svarbu, nes visada turite būti geros formos.

Nevalia užmiršti – kadaise kažkas sugalvojo tokias taisykles ir jūs privalote jas gerbti. Kas sugalvojo? Nesvarbu. Nėra prasmės savęs to klausti, nes šiaip ar taip, taisyklės galios, net jeigu joms nepritarsite.

„Esama seno vokiečių metodo, skirto patikrinti, ar pora pasirengusi bendram gyvenimui. Kaimo vietovėse vis dar egzistuoja paprotys duoti jaunavedžiams dvirankį pjūklą, kuriuo jie visų giminių akivaizdoje turi pjauti rastą. Kadangi šis darbas reikalauja dviejų pjovėjų, kiekvienas jų turi stebėti, ką daro kitas, ir derinti savo judesius prie jo. Ši užduotis laikoma puikiu pasirengimo santuokai testu.“ (Adler, 2011)

Parengta pagal:
Paulo Coelho (2006). Zahiras. Vilnius: Vaga. 132-134 p.
Alfred Adler (2011). Gyvenimo mokslas. Vilnius: Margi Raštai. 170p.

Share Button
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė

DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!