Saugok savo tapatybę!

get

Lapkričio 24–26 dienomis penkiose Lietuvos mokyklose įvyks atidos tapatybės saugumui akcijos. Organizuodamas šiuos renginius Lietuvos vartotojų institutas siekia supažindinti moksleivius su tapatybės vagystės grėsmėmis, ypač akcentuojant virtualioje erdvėje tykančius pavojus, ir būdais nuo jų apsisaugoti.

„Akivaizdi tendencija, kad jaunimas dažniau tampa tapatybės vagysčių aukomis virtualioje erdvėje. Tai tikriausiai susiję su jaunų žmonių polinkiu aktyviau naudotis naujosiomis technologijos, noriau viešinti privačią informaciją socialiniuose tinkluose“, – pasakoja Lietuvos vartotojų instituto prezidentė Zita Čeponytė. – „Akcijomis mokyklose siekiame atkreipti moksleivių dėmesį į kasdienybėje tykančias tapatybės vagysčių grėsmes ir paskatinti labiau saugoti savo asmens duomenis.“

Vartotojo informuotumas ir sąmoningumas yra kertiniai dalykai, siekiant išvengti su svetimų asmens duomenų neteisėtu panaudojimu susijusių nusikaltimų. Akcijose dalyvaujantys moksleiviai ne tik bus supažindinti su tapatybės vagysčių grėsmėmis, bet ir gaus konkrečių patarimų, kaip apsisaugoti. Į dalį akcijų įtraukti ir Policijos prevencijos poskyrių pareigūnai, kurie pateiks vietinių tapatybės vagysčių pavyzdžių.

Akcijų dalyviams bus išdalintos užrašinės, kuriose per konkrečius pavyzdžius pateikiama svarbiausia informacija tapatybės vagysčių grėsmes kasdieniame gyvenime ir elektroninėje erdvėje, pristatoma asmens duomenų saugojimo svarba ir nurodoma, kur kreiptis įvykus tapatybės vagystei.

Atidos tapatybės saugumui akcijos vyks: lapkričio 24 d. Kruonio ir Simno gimnazijose, lapkričio 25 d. – Pabradės Ryto ir Anykščių Jono Biliūno gimnazijose, lapkričio 26 d. – Eišiškių St. Rapalionio gimnazijoje. Akcijų metu planuojama pasiekti daugiau nei 1 250 moksleivių.

Pranešimas yra dalis projekto „Tapatybės vagystės: prevencija per švietimą“, kurį iš dalies finansuojamos Europos Komisijos Nusikalstamumo prevencijos ir kovos su nusikalstamumu programa. Projektas taip pat finansuojamas Lietuvos vartotojų instituto ir valstybės biudžeto lėšomis.

Daugiau informacijos: http://www.vartotojai.lt/lt/tapatybe

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.