Savanorystė leidžia įveikti net ir socialinius iššūkius

arciau

„Jaunimo savanoriškos tarnybos“ projekto dalyvis Žilvinas kiekvieną dieną po 4 valandas dirba su negalią turinčiais vaikais, kuriems norisi gerai leisti laiką, lavinti savo kūną ar tiesiog bendrauti su vyresniais draugais. „Vaikai su negalia yra ypatingi vaikai ir kontaktas su jais įsimena visam gyvenimui. Tiesą sakant, tai iššūkis ne jiems, o mums su jais bendrauti, žinoti, kaip prie jų prieiti, kaip neįžeisti. Kiekvienas vaikas yra labai unikalus“, – BTV laidoje „Arčiau mūsų“ šeštadienį 12 val. atviraus jaunasis savanoris.

Daugiau nei mėnesį savanorišką veiklą laipiojimo centre atliekantis Andrius šiandien čia jaučiasi puikiai ir visiems jaunuoliams rekomenduoja išbandyti save savanoriaujant. „Žinoma, kad rekomenduočiau, tai puiki galimybė ne tik kažko išmokti, bet ir įnešti savo indėlį į visuomenę, į tą organizacijos veiklą, patirti kažką įdomaus, naujo, įgauti patirties“, – pažymi savanoris.

Tyrimais yra įrodyta, kad savanorystė skatina ne tik žmonių solidarumą ir savitarpio pagalbą, stiprina pilietinę visuomenę, bet ir teikia ekonominės naudos valstybei. Nors savanorystė Lietuvoje nėra tokia populiari kaip Vakarų Europoje, tačiau įvairūs savanoriškos veiklos projektai bei pačių darbdavių požiūris į savanorystės patirtį turinčius jaunuolius keičiasi. – savanoris visuomenėje tampa vis labiau vertinamas ir pripažįstamas.

Šio šeštadienio BTV laida „Arčiau mūsų“ toliau domėsis savanorystės skatinimo tema Lietuvoje. Laidos kūrėjai ragins žiūrovus į savanorišką veiklą pažvelgti kitaip. Laidos vedėja Laura Imbrasienė suteiks galimybę žvilgtelti į šios veiklos užkulisius ir pasidomėti, kaip Jaunimo savanoriškos tarnybos savanoriams sekasi įgyti darbo rinkai reikalingų kompetencijų, socialinių įgūdžių ir kelti asmeninę motyvaciją dirbti.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.