Savanorystė – tai mokymasis gyventi širdimi. Tapk savanoriu Santaros klinikose

Nuo 2015 metų bendradarbiaujant su asociacija „Kraujas“ VUL Santaros klinikose pradėtas vykdyti savanorystės projektas, kuris sėkmingai tęsiamas iki šiol.

Savanoriai – tai žmonės, kurie renkasi altruistinę veiklą, dalį savo laiko, energijos, žinių ir asmeninės patirties dovanoja visuomenei ir už tai negauna jokio piniginio atlygio.

„Savanorystė man – pareiga. Pareiga, kuri eina iš širdies. Mokausi gyventi širdimi, o ji sako, kad galiu ir turiu padėti tiems, kam reikia pagalbos. Dar yra labai labai gera duoti. Aš turiu laiko, jėgų, noro būti kam nors naudinga. O už visa tai aš gaunu daug daugiau negu galiu įsivaizduoti“, – sako savanorė Daiva.

Santaros klinikose savanoriai lanko pacientus Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centre, Nefrologijos skyriuje. Pagalbą siūlo įvairiausią – nuo labai praktiškų veiksmų: nupirkti produktų, apkirpti iki sunkiai apčiuopiamos, bet ypatingai svarbios emocinės pagalbos, nuoširdaus pokalbio.

„Savanorystė – tai darbas. Viskas taip pat – dalyvio anketa, atranka, mokymai, įsipareigojimas dirbti ne mažiau nei 2 val. per savaitę. Tai atsakomybė, rūpestis, nerimas, susimąstymas ir apmąstymai. Darbas, kuriame negauni jokios materialinės naudos, bet išsineši šilumą, gerumą, žodžius „ačiū” bei ramybę, susitaikymą, minčių brandą ir net pacientų akių atspindį. Tai visa gama įvairiausių jausmų, patirčių ir nei viena diena nebus tokia pati kaip buvo. Net aš nesu tokia pati kokia buvau vakar“, – pasakoja Santaros klinikų savanorė Giedrė.

Savanorystę pasirinkę žmonės – drąsūs, atviri, tikintys, kad žmonių santykiai turi gydomosios galios, kūrybingi, norintys pažinti save ir kitus, prisitaikantys įvairiose situacijose, atsakingi ir pareigingi, gerbiantys save bei kitus, smalsūs, sąžiningi, išklausantys.

Anot savanorės Birutės, savanorystė – tai dovana.

Visi norintys ir galintys dovanoti savo laiką bei dalelę savęs, kviečiami į Informacinį renginį š. m. kovo 28 d. 18 val. VUL Santaros klinikose (Santariškių g. 2, Administracijos pastatas, Vilnius), kurio metu bus plačiau pristatyta savanorystė klinikose.

Kilus klausimams, skambinkite 8 686 85815 arba rašykite jurgita.sajeviciene@santa.lt

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.