fbpx

Seimas priėmė Darbo kodekso pataisas dėl atostogų vaikus įsivaikinusiems asmenims

Seimas priėmė Darbo kodekso 180 straipsnio pataisas (projektas Nr. XIIP-820(2), nustatydamas, kad per 1 mėnesį nuo teismo sprendimo įvaikinti įsiteisėjimo pagal šeimos pasirinkimą įmotei ar įtėviui, išskyrus atvejus, kai įvaikintas sutuoktinio vaikas arba įmotei (įtėviui) tam pačiam vaikui prižiūrėti jau buvo suteiktos atostogos pagal šio straipsnio 1 dalį, suteikiamos 3 mėnesių atostogos vaikui prižiūrėti.

Darbuotojas, ketinantis pasinaudoti šiomis atostogomis ar grįžti į darbą joms nepasibaigus, apie tai raštu privalo įspėti darbdavį ne vėliau kaip prieš tris dienas.

Pataisos įsigalioja 2014 m. birželio 1 d., jų nuostatos bus taikomos, kai teismo sprendimas įvaikinti įsiteisėja po šio įstatymo įsigaliojimo (skubaus vykdymo atveju – kai teismo sprendimas buvo priimtas po šio įstatymo įsigaliojimo).

Už pataisas balsavo 90, susilaikė 2 Seimo nariai.

Kartu priimtos lydimojo Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisos (projektas XIIP-821(2), kuriuo minėto įstatymo nuostatos suderintos su priimtomis Darbo kodekso pataisomis (balsavimo rezultatai: 95 – už, 1 susilaikė).

Taip pat reglamentuotos motinystės (tėvystės) pašalpų skyrimo nuostatos tais atvejais, kai apdraustasis įvaikina du ir daugiau vaikų ir jis yra šių vaikų priežiūros atostogose, bei atvejus, kai apdraustasis, gaunantis motinystės (tėvystės) pašalpą, įgyja teisę gauti motinystės arba motinystės (tėvystės) pašalpą dėl kito vaiko įvaikinimo.

Pataisos įsigalioja 2014 m. birželio 1 d., jų nuostatos bus taikomos nuo 2014 m. birželio 1 d. naujai skiriamoms socialinio draudimo pašalpoms. Iki to laiko Vyriausybė ar jos įgaliota institucija turės priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.