Seimas spręs dėl rūkymo ribojimų

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Antano Vinkaus pristatytas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-815(3), kuriomis siūloma įvesti papildomus rūkymo ribojimus.

Teikiamais pakeitimais siekiama uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose ir terasose, jeigu bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui, taip pat dengtose viešojo transporto stotelių vietose (paviljonuose), vaikų žaidimo aikštelėse bei tose vietose, kuriose teikiamos viešojo maitinimo paslaugos, aptarnaujant pirkėjus lauko sąlygomis (prie lauke esančių stalų, pavėsinėse, kituose lauko įrenginiuose), išskyrus rūkymui skirtose vietose.

Pagal projektą rūkyti būtų draudžiama ir laisvalaikio praleidimo vietose lauke, kuriose vyksta sporto varžybos ar kiti renginiai.
Tą patį reguliavimą siūloma taikyti bedūmiams naujoviškiems tabako gaminiams, taip pat nustatyti pareigą juridiniam ar fiziniam asmeniui, kuris atsakingas už pastato, kuriame yra rūkoma, priežiūrą užtikrinti, kad tabako dūmai iš patalpos, kurioje yra rūkoma, nepatektų į kitas patalpas.

„Lietuvoje kasdien rūko apie 40 proc. suaugusių vyrų ir daugiau kaip dešimtadalis suaugusių moterų. Per pastarąjį dešimtmetį jaunų moterų rūkymas Lietuvoje išaugo penkis kartus, o nepilnamečių merginų rūkymo paplitimas pralenkė suaugusių moterų rūkymo paplitimą“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte.

Kaip teigia pasiūlymo iniciatoriai, sumažinus tabako gaminių, su tabako gaminiais susijusių gaminių vartojimo paplitimą, patrauklumą ir prieinamumą, pagerės žmonių gyvenimo kokybė ir nacionalinė ekonominė gerovė, sumažės ankstyvas mirtingumas ir sergamumas chroniškomis ligomis.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 40 Seimo narių, prieš – 2, susilaikė 6 parlamentarai. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas Seimo komitetuose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti pratęstoje sesijoje.

Parengė Rimas Rudaitis | lrs.lt
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausiasis specialistas
Iliustracija: Nicole De Khors / Burst

Share Button

You may also like...

1 Response

  1. Diana parašė:

    Puiku, kad spręs. Iki šiol teises turėjo tik rūkantieji.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.