Seime – konferencija, skirta Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti

psichines-sveikatos-diena2014 m. spalio 10 d., penktadienį, Seimo Sveikatos reikalų komitetas kartu su VšĮ Rokiškio psichiatrijos ligonine rengia konferenciją „Psichikos negalia ir sveika visuomenė“, skirtą Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti. Renginys vyks Seimo III rūmų Konferencijų salėje, pradžia – 10 val.

Renginio dalyvius pasveikins Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Konferencijos tikslas – suvienyti specialistus ir aptarti, kaip būtų galima užtikrinti pilnavertį teismo psichiatrijos pacientų gydymą, reabilitaciją ir integracijos į visuomenę procesus, teismo psichiatrijos pacientų gyvenimo kokybę ir visuomenės saugumo lūkesčius.

Konferencijoje ketinama aptarti psichikos neįgaliųjų situaciją Lietuvoje, sutrikusios psichikos asmenų palaikomojo gydymo ir psichosocialinės reabilitacijos derinimo aktualijas. Taip pat šeimos narių ir bendruomenės institucijų vaidmenį užtikrinant prisitaikymą visuomenėje, socialinių paslaugų įtaką ir nevyriausybinių organizacijų vaidmenį sutrikusios psichikos asmenų integracijoje į visuomenę.

Konferencijoje kviečiami dalyvauti Seimo nariai, Sveikatos apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų, Valstybinio psichikos sveikatos centro, psichikos sveikatos centrų, psichiatrijos ligoninių, stacionarinių globos įstaigų ir savivaldybių atstovai.

Detalią renginio programą galima rasti Seimo svetainėje.

Konferencijos metu prie Seimo III rūmų Konferencijų salės bus eksponuojama neįgaliųjų (teismo psichiatrijos pacientų) darbų paroda ,,Menas prieš stigmą“.

sveika_visuomene

 

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.