Seime bus diskutuojama apie jaunimo nedarbo problemas Europos Sąjungoje

Liepos 23 d., ketvirtadienį, 10.30 val. Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) vyks diskusija „Ar gali jauni europiečiai įsidarbinti Europos Sąjungoje: su kokiomis problemomis jie susiduria ir kaip jas galima išspręsti?“.

job-607701_640Pastaruoju metu nedarbo lygis Europoje kelia didelį rūpestį. Ypač daug dėmesio sulaukia jaunimo nedarbas. Projekto organizatoriai rengia tarptautinę savaitės trukmės stovyklą Lietuvoje, kurios tikslas ir yra išsiaiškinti su kokiomis problemomis susiduria jauni žmonės, siekdami įsidarbinti. Projekte dalyvauja 30 16–24 metų amžiaus žmonių iš Vokietijos, Latvijos, Lenkijos, Bosnijos ir Hercegovinos ir Lietuvos. Tai jaunieji samarietiškų organizacijų nariai ir savanoriai, kurie yra suinteresuoti rasti galimus problemos sprendimo būdus, panaudoti juos ne tik savo asmeniniame gyvenime, bet ir dalytis įgytomis žiniomis su kitais.

Stovyklos dalyviai parengs rezoliuciją, kurioje bus surašytos pagrindinės jaunimo nedarbo problemos ir pasiūlymai politikams, kaip jas reiktų spręsti. Seime vyksiančioje diskusijoje dalyvaus Seimo narys Darius Ulickas; Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento Darbo rinkos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Malaiškienė; Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Tarptautinių reikalų departamento Tarptautinės teisės skyriaus vedėjo pavaduotoja Kristina Vyšniauskaitė-Radinskienė; Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento vyr. specialistas Darius Morkus; Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Algimantas Mielinis; Darbo biržos EURES koordinatorė Ginta Ališevičiūtė; Hamburgo parlamento narys Uvė Lohmanas (Uwe Lohmann).

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.