Seime ekspertai diskutuos, kaip keisti Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos darbo tvarką

Rugsėjo 17 d., pirmadienį, 10 val. Seimo I rūmų 203 kab. įvyks Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos organizuojama Teismo psichiatrijos tarnybos, ministerijų atstovų, ekspertų, teisininkų ir psichiatrų apskritojo stalo diskusija, kurioje bus siekiama ieškoti sprendimo, kaip keisti Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos darbo tvarką.

Renginyje bus aptariamos problemos, su kuriomis susiduria teismo ekspertai savo darbe: vaikų atskyrimo nuo tėvų procedūrų pagrįstumas ir teisėtumas; per ilgi teismo psichiatrinių ekspertizių atlikimo terminai; jaunų asmenų, neįgalių iš vaikystės, kuriems suėjus 18 metų pakartotinai privaloma įvertinti jų civilinį veiksnumą teismo keliu, klausimas; vaikų psichiatrų rekomendacijų nevykdymas ginant viešąjį interesą, smurto artimoje aplinkoje prevencijos klausimas.

Apskritojo stalo diskusijoje bus aptariama vaiko gerovės ir apsaugos nuo smurto multidisciplininės sistemos procedūra ir su ja susijusios problemos (sunkumai, su kuriais savo darbe susiduria procese dalyvaujančios institucijos ir jų indėlis į vaiko teisių apsaugos gynimo procedūras, įskaitant informacijos teikimą Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai ir teismo psichiatrijos ekspertizei), teismo psichiatrinių ekspertizių skyrimo atvejai, kada pakaktų tik specialisto išvadų, vaikų ir paauglių psichiatrijos padėtis Lietuvoje, teismo psichiatrinės ekspertizės poreikio ir žmogiškųjų resursų klausimas ir kt.

Taip pat bus siekiama aptarti keletą svarbiausių išorinių priežasčių, su kuriomis susiduriama atliekant teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos ekspertizes nepilnamečiams baudžiamosiose ir civilinėse bylose. Ekspertų susitikimo metu didelis dėmesys bus skiriamas tarpinstitucinio bendradarbiavimo klausimui, bus siekiama rasti konsensusą dėl vieningos valstybinės sistemos veikimo.

Iš diskusijos dalyvių tikimasi išgirsti, su kokiomis problemomis susiduriama siekiant apsaugoti žmogų ir kokie siūlomi šių problemų sprendimo būdai. Bus prašoma pateikti siūlymus, reikalingus įstatymų bazės tobulinimui.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.