Seime įkurta laikinoji grupė „Už žmogaus gyvybę ir sveikatą nuo pradėjimo iki natūralios mirties“

Macrovector / freepik.com

Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) pirmininkės Astos Kubilienės iniciatyva Seime įkurta laikinoji grupė „Už žmogaus gyvybę ir sveikatą nuo pradėjimo iki natūralios mirties.“

Laikinosios grupės tikslas – kurti ir paremti įstatymines iniciatyvas, užtikrinančias gyvybės ir sveikatos apsaugą, jos stiprinimą, sveikatos paslaugų prieinamumą, jų kokybės gerinimą visais žmogaus amžiaus tarpsniais. Laikinoji Seimo narių grupė sieks skatinti iniciatyvas, paremiančias gyvybės ir sveikos gyvensenos kultūrą.

Foto: Asta Kubilienė, Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova).

A. Kubilienės teigimu, Lietuva susiduria su gimstamumo mažėjimu ir visuomenės senėjimu. Šios demografinės problemos reikalauja ypatingo politikų dėmesio. Reikalingas kompleksinis problemų sprendimas, apimant pagalbą ir priemones, skatinančias sąmoningą ir atsakingą tėvystę bei motinystę, didinant krizinio nėštumo centrų teikiamos pagalbos, modernios prenatalinės diagnostikos ir gydymo priemonių prieinamumą, užtikrinant pagarbą žmogaus orumui,  taikant modernias nevaisingumo gydymo ir pagalbinio apvaisinimo priemones. Senėjančios visuomenės keliamų iššūkių akivaizdoje būtina skatinti žmonių fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenimo būdą, mažinanti socialinę atskirtį dėl asmens amžiaus ir (ar) sveikatos būklės. Būtinas paliatyviosios slaugos centrų (hospisų) teikiamos pagalbos prieinamumo didinimas, taip pat „užsispyrėliško“ gydymo ir beviltiško gaivinimo netaikymo reglamentavimas bei jo tobulinimas.

Prie laikinosios grupės „Už žmogaus gyvybę ir sveikatą nuo pradėjimo iki natūralios mirties“ jau prisijungė daugiau nei trisdešimt įvairių Seimo frakcijų – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, Mišrios Seimo narių grupės – narių.

Daugiau informacijos: SRK komiteto pirmininkė Asta Kubilienė

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.