Seimo nario K. Masiulio pranešimas: „Lietuvoje nėra migracijos politikos“

emigrantai

Vidaus reikalų ministrui Sauliui Skverneliui kalbant apie permainas Migracijos departamente, Seimo narys Kęstutis Masiulis pasigenda diskusijų ne apie procesus, bet apie turinį:

„Migracijos sistemai reikalinga radikali reforma. Ne tiek svarbu ar pažymas išdavinės atskiras departamentas, ar policija, tačiau bėda, kad Lietuva visai neturi migracijos politikos. Visuomenė sensta, iš šalies kasmet išvyksta po 35 tūkst., daugiausiai jaunų žmonių, o ką valstybė daro, kad pritrauktume lietuvius atgal į savo gimtinę?

Izraelis ar Vokietija išleidžia daugybę pinigų, kad pritrauktų savo tautiečius namo ir jie pasiekia puikių rezultatų. Į Izraelį kasmet imigruoja po keliasdešimt tūkstančių žydų iš viso pasaulio, o Lietuva tiesiog pasyviai stebi kaip kasmet mažėja gyventojų.

Galbūt mūsų šalis nėra tokia patraukli europiečiams, bet daug lietuvių kilmės žmonių norėtų atvažiuoti į Lietuvą iš Rusijos, Ukrainos, Pietų Afrikos, Lotynų Amerikos. Užsienyje gyvena per 2 mln. lietuvių kilmės asmenų, bet Lietuva nededa jokių pastangų juos prikviesti atgal.

Turime Turizmo departamentą kuris skatina turistus atvykti į Lietuvą, turime „Investuok Lietuvoje“, kurie kviečia investicijas, o migracijos politikos neturime jokios.

Ministras turėtų atkreipti dėmesį ne tik į biurokratinius organizacijų sujungimus ar atskyrimus, bet ir į migracijos politikos turinį. Lietuvai reikia ne tik investicijų ir „Investuok Lietuvoje“, bet ir pačių lietuvių bei politikos „Grįžk į Lietuvą“.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.