Seimo narys R. A. Ručio pranešimas: Kas apsaugos mūsų vaikus nuo energetinių „vampyrų“?

Diskusijos dėl energetinių gėrimų suvartojimo vyksta jau kuris laikas. Bet kaip visuomet kalbų daug, o realių darbų beveik nėra. Tad galbūt jau atėjo pats laikas užbaigti šias diskusijas ir imtis realių veiksmų? Ar ir toliau mes ketiname leisti savo vaikams gerti energetinius gėrimus ir taip žaloti jų organizmą? Kol tokie gėrimai bus parduodami maisto prekių parduotuvėse, tol pirkėjai juos laikys gaiviaisiais gėrimais, nors iš tiesų taip nėra.

energetiniaiVisų pirma, vien iš šių gėrimų pavadinimų turėtų būti aiški jų pagrindinė funkcija, t.y. energijos suteikimas. Kad ir kaip skambėtų neįprastai, tačiau tai iki dabar dar nėra moksliškai įrodyta. Energetiniai gėrimai tiesiog naudoja organizmo energijos rezervus. Tačiau ankščiau ar vėliau skolą tenka gražinti, tada pasireiškia įvairūs negalavimai: nuolatinis nuovargis, susierzinimas, nemiga netgi depresija. Atsižvelgiant į tai, ar neturėtumėme bent minimalistinėmis priemonėmis sumažinti šių gėrimų įsigijimo galimybę?

Antra, energetiniai gėrimai yra itin populiarūs jaunimo tarpe. Bet ar jie susimąsto apie neigiamus padarinius savo organizmui? Suvartojęs tam tikrą kiekį šio gėrimo jaunuolis gali sulaukti neigiamų padarinių, tokių kaip agresijos ar smurto protrūkių taip pat gali išsivystyti ir priklausomybė. Ar dažnai susimąstome, kiek kartų per dieną mūsų vaikai gali nueiti į pirmą pasitaikiusią parduotuvę ir įsigyti energetinio gėrimo?

Taigi, ar vis dėlto nevertėtų susimąstyti apie šių gėrimų bent jau dalinį apribojimą? Visgi yra šalių, kuriose vaikams iki aštuoniolikos metų energetiniai gėrimai yra neparduodami. Nors, žinoma, galime sekti ir kitų šalių pavyzdžiu, kuriose šie gėrimai yra parduodami tik vaistinėse. Kitos šalys gali kontroliuoti energetinių gėrimų suvartojimą, tad kuo mes esame prastesni? Svarbu nebūti pasyviam stebėtojui, nes pasiekėme tą ribą, kai ginčai užsitęsė per ilgai, o tinkamų sprendimų dar nebuvo priimta.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.