fbpx

Seimo Priklausomybių prevencijos komisijoje pristatytos priemonės patyčių ir smurto prevencijai

Balandžio 5 d. komisijos posėdyje Ministro Pirmininko patarėjai Paulius Gradeckas bei Unė Kaunaitė pristatė Vyriausybės 2017 m. kovo 13 d. nutarimu Nr. 167 patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo planą. Komisijos nariai detaliau buvo supažindinti su Vyriausybės programos įgyvendinimo plane numatytomis priemonėmis patyčių ir smurto prevencijai.

Pateikti duomenys (2015–2016 m.) atskleidė, kad patyčias mokyklose patiria 31 proc. berniukų, 26 proc. mergaičių, daugėja patyčių virtualioje erdvėje, pagal patyčių dažnį Lietuva yra 42 vietoje, vertinant 44 šalis, tačiau 46,3 proc. mokyklų nėra įgyvendinusios nei vienos smurto ir patyčių prevencinės programos, tik 20 proc. mokytojų ir 28 proc. vaikų dalyvauja patyčių prevencijos programose.

Esminės Švietimo įstatymo pataisos dėl smurto ir patyčių prevencijos mokyklose, priimtos Lietuvos Respublikos Seimo 2016 m. spalio 18 d. (Nr. XII-2685), numato, kad švietimo įstaigose yra draudžiama bet kokia smurto forma. Švietimo įstaigos vadovas apie smurto atvejį privalo pranešti nustatytiems asmenims ir institucijoms. Taip pat nustatyta švietimo įstaigos vadovo atsakomybė, privalomas psichologinės pagalbos gavimas. Švietimo įstaigos vadovas turi imtis priemonių, kad jo vadovaujamos švietimo įstaigos mokiniai, tėvai turėtų galimybę neatlygintinai gauti psichologinę pagalbą. Kiekviena švietimo įstaiga privalo sudaryti sąlygas kiekvienam mokiniui nuolat dalyvauti bent vienoje nuoseklioje, ilgalaikėje socialines ir emocines kompetencijas ugdančioje prevencinėje programoje, apimančioje smurto, alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevenciją. Pedagoginiai darbuotojai ne rečiau kaip kartą per ketverius metus privalo tobulinti kvalifikaciją mokinių socialinių emocinių kompetencijų ugdymo srityje.

Komisijai taip pat buvo pristatytos parengtos ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2017 m. kovo 22 d. įsakymu Nr. V-190 patvirtintos smurto prevencijos įgyvendinimo mokyklose rekomendacijos, kurios nustato mokyklos, savivaldybės ir nacionalinio lygmens prevencijos ir intervencijos priemonių sistemą saugios nuo smurto ir patyčių (įskaitant ir patyčias kibernetinėje erdvėje) aplinkos kūrimui mokyklose. Rekomendacijos mokykloms įsigalios 2017 m. rugsėjo 1 d.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.