Kiekvieno žmogaus gyvenime pasitaiko asmenų, su kuriais sunku, kurie moka priversti pasijausti menkesniu, nelygiaverčiu, „žemesnės kastos“ būtybe. Liūdniausia, kai taip elgiasi antroji pusė – žmogus, kuris, regis, turėtų būti artimas, mylintis ir palaikantis.

Kai santykiuose nėra lygiavertiškumo, kai santykiai yra pagrįsti kontroliavimu, perdėtu pavyduliavimu, gėdinimu, kaltinimais be priežasties ir manipuliacijomis, kai nežinoma, ko dar galima sulaukti iš antrosios pusės, kai santykiuose baiminamasi išsakyti savo nuomonę ir jaučiamasi „antrarūšiu“, santykiai yra toksiški.

Savaime suprantama, kad toksišku žmogumi tampama dėl vidinių emocinių problemų. Tad natūralu, kad kyla noras santykius puoselėti ir palaikyti, net kai antroji pusė akivaizdžiai smurtauja emociškai: dažniausiai įsitraukus į toksiškus santykius šalia bejėgiškumo, pykčio, baimės ir kaltės jaučiama ir meilė, prisirišimas, noras padėti ir pakeisti smurtautoją.

Tačiau tokie santykiai turi labai didelę kainą: įsitraukus į emociniu smurtu pagrįstus santykius menkėja savigarba, o lėtinė įtampa atsiliepia ir fizinei kūno sveikatai. Blogiausia, kad emocinio smurtautojo auka neretai ima tikėti, kad tai, ką sako smurtautojas – tiesa. Emocinio smurtautojo auka įtiki savo menkumu ir jaučia didelę kaltę, kad nepajėgia „įtikti“ smurtautojui.

Kviečiame jus į seminarą apie toksiškus santykius, kuriame gvildensime opią emocinio smurto temą bei pasidalinsime būdais, kaip tą emocinį smurtąįveikti. Seminaras skirtas tiems, kas susiduria su „nuodingais“ žmonėmis ir nori sužinoti būdų, kaip įveikti emocinį smurtą.

Atėję sužinosite:

  • Kas yra emocinis smurtas ir kaip jis pasireiškia santykiuose?
  • Kokie ženklai išduoda potencialius emocinius smurtautojus?
  • Kokie žmonės dažniausiai elgiasi „toksiškai“?
  • Kodėl žmonės įsitraukia į nelygiaverčius, emociniu smurtu persmelktus santykius, ir kodėl tokios situacijos kartojasi?
  • Kaip elgtis atsidūrus toksiškuose santykiuose?
  • Ką daryti norint sveikų, pagarbių, stabilių santykių?
  • Kada verta taisyti santykius su toksišku žmogumi, o kada ne?

SEMINARO LAIKAS:
Vasario 3 d. 12 – 15 val., seminaro metu bus dvi 15 min. kavos pertraukėlės.

SEMINARO VIETA:
Lvovo g. 7, Vilnius.

SEMINARO LEKTORĖS:

  • Psichologė – psichoterapeutė, „Psichoterapijos ir mokymų centro“ vadovė Kristina Paradnikė, kasdien savo darbe susidurianti su klientėmis, kenčiančiomis nelygiaverčiuose, nuodinguose santykiuose.
  • Medikė, mokslų daktarė, psichoterapeutė Viktorija Andrejevaitė, emocinio smurto atpažinimo ir įveikos būdų ekspertė.
  • Psichologė, dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) grįstos psichoterapijos praktikė Elnora Jachjajeva, turinti ilgą patirtį konsultuojant vaikus ir jų tėvus, išgyvenančius santykių krizes, konfliktus ir skyrybas.

SEMINARO KAINA:
30 eurų mokant iki vasario 2 d.
40 eurų mokant renginio vietoje vasario 3 d.

REGISTRACIJA IR APMOKĖJIMAS:
https://tickets.paysera.com/lt/event/seminaras-d-mesio-toksi-ki-santykiai

KONTAKTAI:
VšĮ Psichoterapijos ir mokymų centras, svetainė www.psicentras.lt, 863000149, el. p. info@psicentras.lt

Iliustracija: © Can Stock Photo / Bialasiewicz

Share Button
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė

DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!