Senjorų sveikatingumo metais bendradarbiavimas tarp Trečiojo amžiaus universiteto ir Sveikuolių sąjungos

Kovo 19 d Vilniuje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos sveikuolių sąjungos ir Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto. Sutartį pasirašė LSS prezidentas Dainius Kepenis ir MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė.

SutartisSutartyje numatoma koordinuoti veiksmus vyresnio amžiaus žmonių sveikatingumo srityje, įvairiose Lietuvos vietovėse organizuoti praktines sveikatos mokyklas, susitikimus, paskaitas, kurios padėtų pagyvenusiems žmonėms įgyti tiek žinių, tiek konkrečių sveikatingumo praktikų.

Šiuos metus Lietuvos sveikuolių sąjunga paskelbė Senjorų sveikatingumo metais. Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva buvo ruošiamasi 2015 metus paskelbti Orios senatvės metais, tačiau, kaip dažnai yra su valdžios institucijomis, kuri disponuoja milžiniškais pinigais, Seimas nebespėjo tokių metų paskelbti. Pasirodo net lozunginių dalykų nesugeba padaryti, o ką jau bekalbėti apie rezultatyvų idėjų įgyvendinimą. Internete galima surasti dokumentų, popierėlių, susirašinėjimo šūsnis ruošiantis tam paskelbimui, kuris neįvyko http://www.lrv.lt/Posed_medz/2014/141223/51.pdf . Bet ir pats tokių metų paskelbimas Sveikatos apsaugos ministerijai labiau reiškė oriai užtikrinti vaistų prieinamumą ir gydymą (pelnus farmacijai). Tuo tarpu Lietuvos sveikuolių sąjunga, paskelbusi Senjorų sveikatingumo metus, kalba apie sveikos ir kokybiškos senatvės, pensinio amžiaus galimybę ir būtinybę. Su šia mintimi sutinka ir M. Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektorė Z. Žebrauskienė , kad svarbiausia dėmesį reikia skirti tam, kad žmonės nesusirgtų, ligų prevencijai, sveikatingumo kultūrai.

Vienas iš iškilesnių bendradarbiavimo momentų bus ir Palangoje gegužės 29-31 dienomis konferencija skirta Senjorų sveikatingumo metams „Sportas visiems“ festivalio metu. O taip pat vyresnio amžiaus žmonių pavyzdžių pristatymas, sveikatingumo patirtys, pagijimai iš ligų ir tikrai ori senatvė be „ligų maišo“ Seime rudeniop.

Juozas Dapšauskas

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.