Spaudos_konferencija

Valstybinė darbo inspekcija pristatė dvejus metus truksiančią informacinę kampaniją „Saugi darbo vieta visoms amžiaus grupėms“, kuria siekiama atkreipti darbdavių ir darbuotojų dėmesį į vis dažniau kylančias problemas dėl senėjančios visuomenės ir ilginamo darbingo amžiaus. Šia Europos Komisijos ir Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūros (EU-OSHA) inicijuota kampanija siekiama priminti, kad jau šiandienos jauni darbuotojai yra būsimi pagyvenę darbuotojai, tad rūpintis jų sveikata bei darbo sąlygomis reikia nedelsiant, nes dar laukia ilgas profesinis gyvenimas.

Prognozuojama, kad 2030 metais Lietuvoje bei kitose ES valstybėse vyresni nei 55 metų darbuotojai sudarys iki 30 proc. ar daugiau visų dirbančiųjų. Pasak Gintaro Čepo, Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus, darbdaviai vis dažniau susiduria su problemomis, kilusiomis dėl demografinės situacijos. „Šis didžiulis iššūkis pamažu gula ant darbdavių ir darbuotojų pečių. Atsiranda kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas, reikia įdėti daugiau pastangų norint išlaikyti efektyvų darbo našumą, produktyvumą. Be to, daugėjant vyresnio amžiaus darbuotojų, vis dažniau susidursime ir su sveikatos problemomis darbe. Tai turės įtakos įmonių ir įstaigų rezultatams. Todėl kiekvienas mūsų kartu su darbdaviais turime rūpintis sveikata nuo pirmos darbo dienos ir iš esmės gerinti darbo sąlygas“, – teigė Valstybinės darbo inspekcijos vadovas.

„Jei darbo aplinka atitinka visus standartus, kreipiamas didelis dėmesys į darbo sąlygas, darbuotoją ir jo sveikatą, mes neabejojame, kad ilgainiui įmonės gautų iš to nemažai naudos. Telieka turėti ilgalaikę perspektyvą. Sveiki darbuotojai yra produktyvūs ir tai yra labai svarbu, kad įmonės būtų veiksmingos. Tai reiškia, kad laimi visi“, – sakė Vaidotas Levickis, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Kampanija siekiama keturių tikslų:

· Puoselėti geras darbo sąlygas ir skirti daugiau dėmesio sveikatai nuo pat profesinės veiklos pradžios;
· Atkreipti dėmesį į prevencijos svarbą viso profesinio gyvenimo metu;
· Padėti darbdaviams ir darbuotojams suprasti problemas ir suteikti informacijos bei priemonių, susijusių su darbo saugos ir darbuotojų sveikatos valdymu senėjant darbo jėgai;
· Skatinti dalijimąsi informacija ir gerąja patirtimi.

Kampanijos tema pasirinkta remiantis EU–OSHA įgyvendintu Europos Parlamento projektu „Saugesnis ir sveikesnis darbas bet kokiame amžiuje“ ir įvairiomis kitomis EU-OSHA ataskaitomis apie tvarias ir saugias darbo vietas senėjant darbo jėgai. Pradėdama naująją kampaniją ES-OSHA taip pat parengė „Senėjančios darbo jėgos saugos ir sveikatos e. vadovą“ .

Share Button
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė

DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!