Sielovados paslaugos Šiaulių Moters ir vaiko klinikoje

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje sudaryta sutartis su Šiaulių vyskupijos kurija, sielovados paslaugoms teikti. Iki šiol dvasinius poreikius galėjo tenkinti V. Kudirkos g. esančių ligoninės korpusų bei Psichiatrijos klinikos pacientai, kuriems sielovados paslaugas teikia kapelionas Andrius Valčiukas. Jo ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis iniciavo įsteigti maldos vietą ir Architektų gatvėje įsikūrusioje Moters ir vaiko klinikoje.

misiosDvasininkai pasiūlė gydymo įstaigos vadovams skirti patalpą Moters ir vaiko klinikos darbuotojų ir ligonių dvasinėms reikmėms, ir sumanymas realizuotas.

„Mes turime melstis ne tik už mirusius, kaip dažniausiai įprasta, bet ir už sergančius, už sveikuosius“, – žurnalistams teigė kunigas E. Venckus ir akcentavo, kaip yra svarbu maldos vietą turėti sergantiems žmonėms, jų artimiesiems.

Pirmas žingsnis įkurti koplytėlę klinikoje žengtas, kai buvo paskirtas kapelionas Darius Marcinkevičius, kurio rūpesčiu sutvarkyta koplytėlė, įrengtas laikinas altorius. Tačiau tai – tik pradžia. Pasak kunigo D. Marcinkevičiaus, bus apipavidalinama patalpa, įrengtas nuolatinis altorius, lango stiklą uždengs stiklo vitražas.

Respublikinės Šiaulių ligoninės strateginio valdymo direktorė Aušrelės Šalkauskienės, sako, jog nuo centrinio ligoninės pastato, kurioje yra koplytėlė, nutolusioje Moters ir vaiko klinikoje, maldos vieta buvo reikalinga. „Matėme, jog klinikoje yra žmonių poreikis dvasiai stiprinti, sielos ramybei tvirtinti, tad minimaliomis sąlygomis, vos keliolika žmonių talpinančioje patalpėlėje, įkūrėme tai, ko reikia ir pacientams, ir darbuotojams“, – sakė A. Šalkauskienė.

Dvasininkai ligoninėje atlieka sielovados paslaugas ir pacientų palatose, klauso išpažinčių, suteikia ne tik ligonio, bet ir krikšto sakramentą. Per tris savaites, kai Moters ir vaiko klinikoje dirba kapelionas, buvo pakrikštyti trys naujagimiai, dvasinio pokalbio su kunigu pageidavo Suaugusiųjų psichiatrijos skyriaus pacientai.

Nedidelė koplytėlė, įrengta Moters ir vaiko klinikos pirmojo aukšto fojė, atvira kasdien. Joje lankosi ne tik dvasinės stiprybės ieškantys medikai, kasdien patiriantys didžiulį psichologinį ir fizinį krūvį, bet ir ligoniai bei jų artimieji. Pastarieji Dievo pagalbos ieško, kai dėl artimųjų gyvybės kovojama operacinėse, kai laukiama gimstant kūdikio.

Koplytėlė dar bus šventinama ir tada jai bus suteiktas šv. Juozapo vardas. Šventosios Mišios bus aukojamos kiekvieną sekmadienį 16 val., tad nuo šiol buvimas gydymo įstaigoje nebeslėgs tikinčiųjų, šventadieniais lankančių maldos namus.
.
Zita KATKIENĖ
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė
www.siauliuligonine.lt

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.