Siūloma dvigubinti išmoką tėvų išlaikymo negaunantiems vaikams

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Mykolas Majauskas ir Ingrida Šimonytė pateikė Vaikų išlaikymo fondo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma keisti išmokų tvarką, tėvų išlaikymo negaunantiems vaikams. Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą, tokiems vaikams mokama daugiau kaip dešimtmetį nekeista 57 Eur išmoka.

Tokia parama yra nepagrįstai maža ir neatitinka būtinojo pragyvenimo lygio vienišoms šeimoms. Todėl siūloma nustatyti, kad mėnesinės išmokos vaikui dydis negali būti mažesnis nei trečdalis minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA). Pagal šiuo metu nustatytą MMA tai būtų 114 Eur per mėnesį. Tokiu būdu būtų mažinama socialinė atskirtis ir užtikrinamas minimalus pragyvenimo lygis labiausiai socialiai pažeidžiamų šeimų vaikams.

„Nors valstybė skiria pagalbą tėvų išlaikymo negaunantiems vaikams, ji yra apgailėtino dydžio ir jokiais standartais neužtikrina minimalaus pragyvenimo lygio. Mūsų tarpe yra ne tik tobulos šeimos. Didelė dalis tėvų vaikus augina vieniši. Tai, jog šeima yra ne ideali nereiškia, jog turime teisę ją pamiršti.“, – teigė M. Majauskas.

Primename, jog Lietuva pasižymi itin aukštais skyrybų rodikliais ir dideliu skaičiumi tėvų, kurie vengia mokėti už savo vaikų išlaikymą. Šiuo metu valstybė papildomai išlaiko net 23000 vaikų, kuriuos vengia ar nesugeba išlaikyti vienas iš tėvų.

Nepagrįstai žema socialinė parama ir prastai išieškomos skolos iš tėvų, vengiančių mokėti už savo vaikų išlaikymą, lėmė, jog vienišos šeimos tapo didžiausia socialine grupe, gyvenančia skurdo rizikoje. Remiantis statistikos departamento duomenimis, skurdo riziką patiria net 46 proc. vienišų motinų (tėvų), auginančių vaikus. Siekiant kuo skubiau mažinti socialinę atskirtį ir užtikrinti vaikų gerovę būtina didinti išmokas vienišoms šeimoms ir kartu susieti jas su besikeičiančiu minimalaus mėnesinio atlyginimo dydžiu.

Share Button

You may also like...

1 Response

  1. .... parašė:

    ….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.