Socialinį jautrumą labiausiai įtakoja vaikai ir sunkios ligos

socialus-verslas

Ką turėtų paremti gamintojas ar pardavėjas, kad jo produktas taptų patrauklesnis nei konkurentų?

Atlikta vartotojų nuomonės apklausa atskleidžia, kad labiausiai gyventojų socialinį jautrumą įtakoja sunkios ligos ir vaikai. Efektyviausia šias sritis remti – paramai pasirenkant kasdienio vartojimo prekes, kaip duonos ar pieno gaminiai.

Net 44 proc. vartotojų tvirtina, kad jei prekės ar paslaugos dalis skiriama paramai, jų apsisprendimą nulemtų galimybė aukoti sunkiomis ligomis sergantiems vaikams ir suaugusiems. 26 proc. respondentų atsakė, kad jų dėmesį labiau prikaustytų vaikams, vaikų namams, beglobiams ar našlaičiams skiriama parama.

„Socialinės atsakomybės puoselėjimu suinteresuotos įmonės turėtų atkreipti dėmesį, kad aktualiausios paramos sritys Lietuvos gyventojams yra tos, kurios susijusios su vaikais – jų sveikata ir gyvenimo kokybe. Akivaizdu, kad tai taip pat gali tapti ir konkurenciniu pranašumu prieš tos pačios srities kompanijas, ypač jei socialinė parama neatsispindi prekės kainoje. Pardavimo pajamų augimu suinteresuoti gamintojai ir pardavėjai socialinės atsakomybės vis dar neturėtų laikyti pretekstu didinti prekės kainai“, – teigia organizacijos „GDP| Gerų darbų partneriaiヤ vadovas Arnas Marcinkus.

Beglobių gyvūnų priežiūra atkreipia vos 6 proc. vartotojų dėmesį, 1 nuošimčiu mažiau vartotojai išskiria vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo kokybę ir paramą senelių namams. Už jų rikiuojasi sportas, kultūra, švietimas (5proc.), jaunimo užimtumo skatinimas bei profesinis ugdymas (4 proc.), maisto prekės (4 proc.), socialiai remtini ir nepasiturintys asmenys (4 proc.), psichologinės pagalbos tarnybos (2 proc.), socialinės atskirties grupių integracija (1 proc.), jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymas (1 proc.), įvairių nepriklausomybių prevencija (1 proc.).

„Atlikta vartotojų nuomonės apklausa atskleidžia, kad patraukliausia paramai prekių kategorija yra duonos gaminiai. Šią kategoriją linkę rinktis net 62 proc. vartotojų. Pieno produktai (53 proc.), saldumynai ir užkandžiai (33 proc.), gėrimai (26 proc.) – tai kasdienio vartojimo produktai, todėl darytina išvada, kad toks paramos skyrimo būdas gyventojams yra patrauklus dėl jo paprastumo. Gyventojai galimai mano, kad nedidelė šių produktų kaina ir jų reikalingumas reikšmingai neatsilieps jų piniginės storiui“, – atkreipia dėmesį A. Marcinkus.

Ne maisto prekės, anot vartotojų, greičiausiai, daug rečiau nulemtų jų apsisprendimą rinktis paramos programose dalyvaujančius produktus. Higienos priemonės pirmiausia patrauktų 16 proc. vartotojų dėmesį, drabužiai ir avalynė – 15 proc., laisvalaikio pramogos – 14 proc., o aksesuarai ir galanterija – vos 5 proc. gyventojų dėmesį.

Visuomenės nuomonės tyrimą organizacijos „GDP| Gerų darbų partneriai“ užsakymu atliko tyrimų bendrovė „Socialinės informacijos centras“. Tyrime dalyvavo 1007 Lietuvos gyventojai, kurių amžius nuo 15 iki 74 metų. Tyrimas atliktas iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamo paprojekčio „Fondas 2.0“ lėšų.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.