Socialinis projektas „Nebūk naivus kelyje“ plečia savo veiklą

spalvotas-2-540x168

Socialinis projektas „Nebūk naivus kelyje“, kuris šiemet buvo nominuotas Gyvybės apdovanojimams kategorijoje „Už jaunimo ugdymą atsakingam požiūriui į gyvybę“, plečia savo veiklos sritį.

„Pirmiausia, aktyvesnės veiklos bus imamasi tuose miestuose, kuriuose turime arba kuriuose planuojame turėti savanorių. Čia įkursime savus centrus, kad jaunimas galėtų imtis iniciatyvos ir savame regione vykdyti mūsų misijas“, – sako projekto vadovas Mindaugas Jonušas.

Kitas projekto tikslas – pasitelkus psichologus teikti pagalba nesaugių kelionių aukoms, kurie turėjo skaudžios patirties, ir su tuo jausmu joms tenka gyventi. Tai pat bus stengiamasi padėti šeimoms, kurios dėl tokių kelionių neteko artimų žmonių.

Planuojama sukurti atskirą telefono liniją. Tokiu būdu atsiras galimybė tiesiogiai komunikuoti ir gauti pagalbą anonimiškai. Šios pagalbos teikimui bus pasitelkti savanoriai psichologai.

Projekto vykdytojai tai pat žada pasitelkti ir kitų šalių gerąją praktiką saugių kelionių klausimu, kad ją būtų galima pritaikyti mūsų šalyje visos visuomenės labui.

Projekto plečiamos veiklos kryptys:

– Šviečiamoji veikla (lektoriumai, teminės stovyklos, paskaitos, viktorinos).
– Prevencinės veiklos prieš nusikaltimus kelyje organizavimas. Rizikos faktorių tyrimas, pavojingų zonų išaiškinimas, nesaugaus keliavimo priežasčių nustatymas. Apibendrintų tyrimų rezultatų, išvadų ir rekomendacijų pateikimas valdžios atstovams, įstaigoms ir organizacijoms pagal kompetenciją.
– Jaunimo įtraukimas į savanorišką prevencinę veiklą, siekiant atsakingo ir saugaus keliavimo. Jaunimo saviraiškos plėtra, viešųjų ryšių, informacinių produktų, reklamos kūrimo įgūdžių tobulinimas.
– Psichologinės pagalbos nukentėjusiems kelyje ir aukų artimiesiems organizavimas.
– Paslaugų šeimoms patyrusioms netektis organizavimas.
– Pasitelkiama kitų šalių geroji praktika saugių kelionių klausimu.
Socialinis projektas „Nebūk naivus kelyje“ skatina visus keliauti atsakingai ir saugiai.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.