SOS vaikų kaimai kviečia aukoti globojamų vaikų mokymui bei ugdymui

Artėjant naujiems mokslo metams, SOS vaikų kaimai skelbia kasmetinę lėšų rinkimo kampaniją vaikų mokymui bei ugdymui ir primena, kad pernai tokios pačios kampanijos metu įmonių ir gyventojų paaukotos lėšos padėjo ugdyti daugiau kaip šimtą organizacijos globojamų vaikų.

SOS-vaiku-kaimasKaip teigia Vilniaus SOS vaikų kaimo direktorius Gedas Batulevičius, per praėjusių metų vaikų ugdymui skirtų lėšų rinkimo kampaniją  Lietuvos įmonės ir gyventojai paaukojo 132 tūkstančius litų. Iš jų 50 % buvo panaudota SOS vaikų kaimų vaikų specialiajam ugdymui – darbui su psichologais, pedagogais, logopedais.  Trečdalis lėšų buvo panaudota vaikų užklasinei veiklai – įvairiems būreliams ir kūno kultūros treniruotėms. Likę pinigai – 17% –  išleisti būtinoms mokyklos priemonėms.

„Kviesdami ir šiemet aukoti SOS vaikų mokymui ir ugdymui, jaučiame pareigą deramai atsiskaityti už anksčiau paaukotų lėšų panaudojimą. SOS vaikų kaimai visame pasaulyje laikosi prieš daugiau kaip 6 dešimtmečius suformuluotų svarbiausių vertybinių principų: skaidriai atsiskaityti už aukotojų mums patikėtų lėšų panaudojimą“, – sako SOS vaikų kaimai Lietuva korporatyvinės partnerystės vadovė Erika Lukšėnaitė.

SOS vaikų kaimai Lietuvoje veikiančioms įmonėms išsiuntė daugiau kaip 30 tūkstančių laiškų, kuriuose prašoma aukoti organizacijos globojamų vaikų mokymui ir ugdymui.  Aukoti kviečiami visi Lietuvos gyventojai. Tai jie gali padaryti SOS vaikų kaimų svetainėje www.sos-vaikukaimai.lt.

Pagal SOS vaikų kaimų specialistų parengtą metodiką, vieno vaiko mokymui ir papildomam ugdymui per metus skiriama vidutiniškai 1200 litų, šalia valstybės skiriamų lėšų. Vieno vaiko užimtumui ir socializacijai per metus išleidžiama 400 litų. Norint užtikrinti specialųjį ugdymą (psichologų, pedagogų, logopedų ir kt. specialistų pagalbą) per metus skiriama 600 litų suma.  Mokyklinėms priemonėms per metus išleidžiama 200 litų.

Investuodama į vaikų globos namuose augančių vaikų išsilavinimą visuomenė užsiaugins asmenybes, gebančias save išlaikyti. Todėl pagalba vaikui ugdymui yra viena svarbiausių globojamų vaikų poreikių sąraše.

Vilniaus SOS vaikų kaimo direktorius Gedas Batulevičius sako, kad atsilikimas nuo bendraamžių mokslo, socialinėje, fizinės sveikatos ar emocinės brandos srityse gresia tuo, kad šiuos vaikus galime prarasti, kaip visuomenės  narius.

„Vaikai negaus išsilavinimo, neišmoks valdyti emocijų, neturės specialybės, gyvens iš pašalpų. Žengiant pirmus žingsnius nėra svarbiausia turėti naujus batukus. Žymiai svarbiau turėti ranką, už kurios tvirtai galima laikytis, ir žinoti kelią į mokyklą“, – sako G. Batulevičius.

Per 20 veiklos metų Lietuvoje SOS vaikų kaimų sukaupta patirtis patvirtina, kad globojamiems vaikams reikalinga nuolatinė pagalba, nes į globą vaikai pakliūna iš itin sudėtingų gyvenimo situacijų.

„Vaikai ateina pas mus socialiai apleisti:  apleistas jų ugdymas, trūksta bendravimo įgūdžių, negeba, nemoka elementarių  dalykų, kuriuos laisvai daro bendraamžiai, turi elgesio ir emocijų sutrikimų, jų intelektas žemas. Todėl vaikai sudėtingai priima patį ugdymo procesą: jiems sunku susikaupti, laikytis taisyklių, išbūti ritme, kurio reikalauja įprastų vaikų kasdienybė: mokykla, pareigos, bendravimas su kitais. Tai dar labiau sustiprina jų nepasitikėjimą savimi, nusivylimą, pyktį“, – sako G. Batulevičius.

Pagalba vaikų mokymui ir ugdymui teikiama ne tik Vilniaus SOS vaikų kaime augantiems vaikams, bet ir Vilniaus Socialinių paslaugų šeimai padalinyje, vaikų dienos centruose sostinėje ir Alytuje. Čia ateinantiems vaikams gyvybiškai reikalinga pagalba mokantis: nuo vietos kur jie galėtų paruošti pamokas, iki žmogaus, kuris padėtų susigaudyti, kaip atlikti namų darbus.

Kaip teigia SOS vaikų kaimų socialinių paslaugų šeimai padalinio vadovas Rimvydas Augutavičius, dienos centrą lankantys vaikai savo tikruosiuose namuose gyvena taip skurdžiai ir ankštai, kad paprasčiausiai neturi vietos kur atsisėsti su užduočių sąsiuviniu.

„Tų vaikų namuose galima tik miegoti, vietos trūksta taip, kad rašomasis stalas – nesuvokiama prabanga, o tėveliai dėl dvikalbystės ar menko išsilavinimo negali padėti vaikams pasirengti pamokoms“, – sako socialinių paslaugų šeimai padalinio vadovas R. Augutavičius.

Nevyriausybinė organizacija SOS vaikų kaimai globoja tėvų globos netekusius vaikus ir našlaičius, remdamiesi šeimos modeliu. Šį modelį SOS vaikų kaimai Lietuvoje pirmieji pritaikė vaikų globai. Vilniaus SOS vaikų kaime įrengta 12 šeimyninių namų, kuriuose gyvena 80 be tėvų globos likusių vaikų. Dar 20 jaunuolių auga SOS Jaunimo namuose. Dar dviems šimtams vaikų SOS vaikų kaimai padeda dienos centruose Vilniuje ir Alytuje. Pagrindinis SOS vaikų kaimų Lietuvoje tikslas – siekti, kad vaikas išsiugdytų tvirtus emocinius ryšius su SOS mama, turėtų savo namus, pastovią aplinką ir bendruomenę, išmoktų integruotis į visuomenės gyvenimą, gebėtų save išlaikyti sulaukęs pilnametystės.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.