Stipria komanda gali pasigirti tik kai kurios Lietuvos įmonės

komanda

Skeeze / Pixabai

„Taip, mes esame tikra komanda!” teigia mažiau nei du trečdaliai dirbančių Lietuvoje veikiančiose įmonėse. Savo komanda išvis netiki 13 proc. darbuotojų. Tokius rezultatus skelbia specialistų paieškos portalas cvmarket.lt, apklausęs 760 respondentų.

„Bankroto departamento duomenimis, kiekvienais metais Lietuvoje bankrutuoja gerokai per tūkstantį įmonių. Nors didžioji dalis iš jų su rinka atsisveikina dėl ekonominių priežasčių (pinigų trūkumo, didelių skolų), tačiau, greičiausiai nesuklysime pasakę, kad viena iš nesėkmės priežasčių – prasta darbuotojų komanda ar tai, kad jos išvis nebuvo, – sako Raimonda Tatarėlytė (cvmarket.lt marketingo vadovė),  – juk ne veltui rizikuos investuotojai, svarstantys ar skirti pinigus dabar populiariems startuoliams, ypatingą dėmesį skiria ne tik vertingai verslo idėjai, bet ir tinkamai sustyguotai komandai, o „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas teigia geros komandos kūrimui skyręs net ketvirtadalį viso savo laiko plečiant populiariausią socialinį tinklą.“

„Gera komanda, anot organizacijų psichologų, tai žmonės, kurie siekia bendro tikslo remdamiesi bendradarbiavimu ir tarpusavio pasitikėjimu. Kaip parodė mūsų specialistų atliktas tyrimas, savo kolegomis darbe pilnai pasitiki 40,3 proc. apklaustų dirbančiųjų. Dar 18,6 proc. teigia, kad į žvalgybą eitų su dauguma iš šalimais triūsiančių,“ – vardija R. Tatarėlytė, – dar 16,3 proc. pasitiki tik vienu kitu iš bendradarbių, o penkiems procentams pasitikėjimo nekelia komandos galva – įmonės vadovas.

„Komandos mūsų įmonėje išvis nėra – įmonę drasko intrigos“ nelinksmai konstatuoja 4 proc. apklaustųjų, o dar 2,6 proc. mano, kad ji subyrės vos tik įmonę užgriuvus rimtesniems sunkumams – pavyzdžiui, atsiradus stipriam konkurentui ar ištikus ekonominei krizei.

„Likę 13,3 proc. dirbančiųjų Lietuvos įmonėse pareiškė nepasitikį niekuo, nes taip esą buvo pamokyti gyvenimo. Tačiau kaip rodo sėkmingų įmonių patirtis, tik dirbdamas kartu su kitais ir pasitikėdamas kolegomis kiekvienas gali nuveikti daugiau nei veikdamas pavieniui,“ – reziumuoja R.Tatarėlytė.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.