fbpx

Tarptautinė konferencija „Išsėtinės sklerozės sergančiųjų aktualijos Lietuvoje ir Europoje“

nervu-sistema

Seime vyks D. Mikutienės globojama Tarptautinė konferencija“Išsėtinės sklerozės sergančiųjų aktualijos Lietuvoje ir Europoje“

Pirmadienį, gruodžio 1 dieną, Seime vyks Tarptautinė konferencija „Išsėtinės sklerozės sergančiųjų aktualijos Lietuvoje ir Europoje“. Konferencija jau ne pirmus metus organizuojama Lietuvos Išsėtinės sklerozės sąjungos (LISS) ir globojama Seimo Darbo partijos frakcijos narės, Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Dangutės Mikutienės.

Išsėtinės sklerozės (IS) sergančiųjų aktualijas aptars Europos išsėtinės sklerozės platformos generalinis sekretorius Christoph Thalheim, Vilniaus universiteto, Medicinos fakulteto Neurologijos ir Neurochirurgijos klinikos mokslo darbuotoja ir VUL Santariškių respublikinio IS koordinacinio centro vadovė Dr. Rasa Kizlaitienė, Vilniaus Universiteto medicinos fakulteto Neurologijos ir neurochirurgijos klinikos doktorantė, VUL Santariškių klinikų neurologijos centro gydytoja Nataša Giedraitienė, Didžiojoje Britanijoje dirbantis neurologas Dr. Tadas Žuromskis, Vilniaus II teritorinio skyriaus vedėja Dr. Daiva Valadkevičienė, VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėjos pavaduotoja Vaida Momkuvienė, Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos nacionalinio centro direktoriaus pavaduotoja Vytautė Lukoševičiūtė, Tarptautinės pagalbos neįgaliesiems centro direktorė Ilona Ogurcova, Šiaulių apskrities sergančiųjų IS draugijos pirmininkė Zita Sokolova.

Išsėtinė sklerozė – lėtinė nepagydoma, tačiau kontroliuojama liga, kuri pažeidžia centrinę nervų sistemą. Dažniausiai IS suserga jauni, darbingi 20-40 metų žmonės. Liga paprastai pasireiškia atakomis ir paūmėjimais, kurių metu sergantysis tampa ne tik nedarbingas, bet ir praktiškai neįgalus, jam būtinas stacionarus gydymas. Lietuvoje sergančiųjų IS yra apie 2 tūkst. 600, tačiau skaičius gali būti didesnis, nes neatpažindami ligos simptomų žmonės nesikreipia į medikus. Pasaulyje sergančių šia liga yra net apie 2,5 mln. Sėkmingam IS gydymui labai svarbi ankstyva diagnostika. Ligos pradžioje beveik visi pacientai gydomi panašaus efektyvumo leidžiamais vaistais interferonu beta arba glatiramero acetatu. Jeigu jį leidžiantis liga vis tiek išlieka aktyvi, nuo 2014 m. pabaigos jau yra įmanoma jį keisti į antros eilės efektyvesnį vaistą.

2012 m. Europos Parlamentas priėmė rašytinę deklaraciją dėl kovos su IS Europoje, kurioje Europos Komisija, Taryba ir valstybės narės raginamos skatinti priemones, kurios užtikrintų, jog sergantieji IS turėtų vienodas galimybes gauti tinkamą gydymą bei lanksčias darbo sąlygas.

„Jau parengtos išsėtinės sklerozės paslaugų gairės, taikomos kitose Europos šalyse. Ir tai yra ypač svarbus ir pagarbos susilauksiantis projektas didelei daliai suinteresuotų asmenų: politikams, medikams, įmonių sektoriui, savanoriams, šeimoms ir, aišku, patiems išsėtine skleroze sergantiems asmenims. Niekas negali suteikti daugiau galių išsėtine skleroze sergančiajam nei galimybė gauti aiškią, glaustą informaciją apie jo ligą, vaistų standartus, gydymą ir paslaugas, kurių jis turi teisę tikėtis, bei tikėtiną poveikį, kurį visi šie išvardyti dalykai turės jo gyvenimo kokybei. Ypatingai džiaugiuosi, kad bendrų pastangų dėka pagaliau pavyko iškovoti, kad mūsų pacientai gautų antros pakopos vaistus, nes Europoje tai įteisinta jau seniai“, – sako Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkė D. Mikutienė.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.