Tyrimas: lietuviai įsileidžia augintinius į lovą [2 min.]

24 Aug 2014 --- Girl (6-7) and cat looking out of window together --- Image by © Inti St. Clair/Corbis

Foto © Inti St. Clair/Corbis

Lietuviai dalinasi savo asmenine erdve su šunimis – 65 % apklaustų šunų augintojų prisipažįsta leidžiantys augintiniui miegoti jų lovoje. Tai paaiškėjo kampanijos „Gyvūnų kaspino mėnuo“ iniciatyva atliktos šunų augintojų apklausos metu.

„Yra toks posakis – visi šunys miega su savo šeimininkais, tik ne visi šeimininkai tai pripažįsta. Žinoma, kiekvieno žmogaus atvejis yra labai individualus, tačiau miegojimas su šunimis gali būti naudingas. Jei augintinis prisiglaudžia, jis šildo sąnarius, gali nuraminti. Be to, prisiminkime, kaip žmonės prisijaukino šunis – pirma šunys sukinėdavosi apie ugniakurą, vėliau žmonės juos viliodavo maistu, tačiau prijaukinimo lūžis įvyko, kai žmonės ir šunys pradėjo šalia miegoti“, – teigia Lietuvos kinologų draugijos viešųjų ryšių atstovė Aurelija Staskevičienė.

Be miegojimo bendroje lovoje, 90,6 % apklaustųjų teigia su savo augintiniu turintys ir kitų ritualų – augintiniai juos žadina rytais ar kartu bėgioja parke. Šunis draugams prilygina ir bendravimo su jais naudą teigia patiriantys 99 % apklaustų šunų savininkų. Jie prisipažįsta, jog kalbasi su savo augintiniais, o šie būdami šalia gali juos nuraminti.

„Šalia mūsų gyvenantys augintiniai neabejotinai tampa mūsų draugais. Ši, kaip ir bet kuri kita draugystė, teikia daug džiaugsmo, o buvimas kartu suteikia daugiau drąsos ir pasitikėjimo. Tai suprasdami, jau ne vienerius metus prisidedame prie terapijos užsiėmimų su šunimis skatinimo Lietuvoje. Kaskart, kai specialiai apmokyti šunys apsilanko Vilniaus SOS vaikų kaime, galime pasakoti vis naujas ir naujas sėkmės istorijas apie išaugusį vaikų pasitikėjimą ir drąsą“, – džiaugiasi „Mars Lietuva“ korporacinių reikalų vadovas Baltijos šalims Mindaugas Rupšys.

Šunų ir vaikų artimą ryšį puoselėja ir daugiau nei trys ketvirtadaliai apklaustų tėvų, kurie specialiai moko savo vaikus prižiūrėti augintinius namuose. Bendrai augintinių dresiravimu namų sąlygomis užsiima 94 % šunų šeimininkų. Vis dėlto, lietuviams šunų auginimas yra ne papildomi rūpesčiai, o džiaugsmas – absoliuti dauguma apklaustųjų savo šunis laiko draugais, o ne namų sargais.

Apie kampaniją „Gyvūnų kaspino mėnuo“

Kampanijos metu kviečiama prisidėti prie vaikų ugdymo ir sveikatinimo seansų perkant „Whiskas“ ar „Pedigree“ produktus – 3 % nuo kiekvieno nupirkto produkto bus skirti užsiėmimams su gyvūnais SOS vaikų kaime. Šiais metais „Gyvūnų kaspino mėnuo“ kviečia visus dalintis gyvūnų teikiamu džiaugsmu!

Share Button

You may also like...

1 Response

  1. Mantas parašė:

    Jei nori sveikatos, tai niekada neauginsi gyvūnų. Šlykštų ir tuo pat metu baisu žiūrėti kaip katinas ar šuo nusiprausia sau tarpkojį ir po to puola laižytis su šeimininkais… Ir jie dar rėkauja, kad jie higieniški… Didesni absurdo negali būti, tiesiogine to žodžio prasme laižo šunų ir kačių išanges ir tvirtina, jog jie švarūs… Vienetai sutiktų auginančių gyvūnus bent kiek prisilaiko higienos, didžioji dalis tokie nevalos, kad per kilometrą nuo jų gali užsikrėsti 5 mokslui dar nežinomom ligom.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.