Senovės Kinijoje, kai mergina ištekėdavo, ji turėdavo išsikelt gyventi į vyro namus, o ten jam ir jo motinai patarnauti. Taip nutiko, kad viena mergina, po vestuvių, nebegalėjo ištverti nuolatinių savo uošvienės priekaištų, tad nusprendė jos atsikratyti.

Mergina kreipėsi į prekeivį žolelėmis, kuris buvo jos tėvo draugas:
– Nebegaliu daugiau gyventi su savo uošviene. Ji veda mane iš proto. Ar negalėtumėte man padėti? Aš gerai sumokėsiu.

— O kuo gi aš gali tau padėti? — paklausė žolininkas.
— Noriu, kad parduotumėte man nuodų. Nunuodysiu ją ir taip atsikratysiu visų rūpesčių — atsakė ši.

Po ilgų apmąstymų žolininkas tarė:
— Gerai, aš tau padėsiu. Bet turi atminti du dalykus. Pirma, tu negali nunuodyti uošvienės iškart, nes taip žmonės supras, kas išties įvyko. Aš duosiu tau žolės, kuri marins ją pamažu, tad niekam neateis į galvą, kad ją nunuodijo. Antra, kad galutinai užkirstumėm kelią bet kokiems įmanomiems įtarimams – turi suvaldyt savo pyktį, išmok ją gerbti, mylėti, jos klausytis. būti kantri. Tada niekas neįtars tavęs, kai ji numirs.

Mergina su viskuo sutiko, paėmė žoleles ir dėjo jas uošvienei į valgį. Be kita ko, ji išmoko save kontroliuoti, gerbti ir klausytis uošvienės. Kai toji pamatė, kaip pasikeitė jos marti, tai visa širdimi ją pamilo. Ji visiems pasakojo, kad jos marti pati geriausia, tokia, apie kurią galima tik svajoti. Po pusmečio, santykiai tarp jų tapo labai artimi, kaip tarp tikros motinos ir dukters.

Ir štai vieną dieną mergina atėjo pas žolininką maldaudama:
— Dėl viso kas šventa, meldžiu, išgelbėkit mano uošvienę nuo tų nuodų, kurių jai daviau. Nebenoriu jos mirties. Ji tapo pačia nuostabiausia uošviene, ir aš ją pamilau.

Žolininkas nusišypsojęs atsakė:
— Nesijaudink, nedaviau tau jokių nuodų. Tai tebuvo paprasčiausi prieskoniai. Nuodai buvo tavo galvoje, ir tu pati nuo jų pasveikai.

Dalintis:
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė

DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!