Vaikų onkologijos pagalbos centras taps paramos oaze vėžiu sergančių vaikų šeimoms

ministras

Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius kartu su žmona Janina dalyvavo Vaikų onkologijos pagalbos centro statybų pradžios kapsulės įkasimo renginyje. 

„Kiekvienais metais mūsų šalyje maždaug 100 šeimų išgirsta tai, kas jų gyvenimą apverčia aukštyn kojom. Tai diagnozė: „Jūsų vaikui – vėžys“. Kai suserga vaikas, suserga visa šeima. Ši liga – ilga ir varginanti. Jos gydymas tęsiasi mažiausiai pusę metų, o gali užtrukti ir dvejus ar net trejus metus“, – kalbėjo A. Butkevičius.

„Neabejoju, kad medikai daro viską, kas tik įmanoma, kad padėtų pasveikti mažiesiems savo pacientams. Jeigu kalbėtume apie šeimas, ištiktas tokios nelaimės, tenka pripažinti, kad jos ne visada sulaukia reikiamos institucinės pagalbos. Todėl tikrai sveikintina visuomenininkų iniciatyva dalytis užgriuvusios atsakomybės našta. Tai svarbu mums visiems“, – pažymėjo A. Butkevičius.

„Mes esame liudininkai labai svarbaus įvykio, kai kilnus tikslas įveikia visas kliūtis. Didžiuojuosi Vaikų onkologijos pagalbos centro projekto autorių, vykdytojų atkaklumu, drąsa ir kantrybe. Jūsų pasiaukojimą ir atsidavimą savo tikslui ypač vertina tos Lietuvos šeimos, kurios išgyvena pačią didžiausią nelaimę, kuri tik gali nutikti savo vaikus mylintiems tėvams“, – renginyje sakė Vaikų onkologijos pagalbos centro projekto globėjas A. Butkevičius.

Premjero teigimu, Vaikų onkologijos pagalbos centras, kuriame galės susiburti visa šeima ir sveikti kartu, bus tikra pagalbos oazė. „Čia bus sukurta pagalbos, psichologinio palaikymo, nuoširdaus supratimo atmosfera. Šiuose namuose šeimos jausis stipresnės, nes bus kartu su likimo broliais ir seserimis, kurie neleis palūžti. Tai bus ne ligoninė, o namai žadinantys viltį ir tikėjimą, kad viskas bus gerai“, – teigė A. Butkevičius.

Renginyje Ministras Pirmininkas padėkojo centro projekto iniciatoriams ir palinkėjo, kad sėkmingai pasveikusių vaikų dalis – apie 80 procentų – didėtų kiekvieną dieną, o Vaikų onkologijos pagalbos centras taptų didele paspirtimi šeimoms ir įkvėpimu nepasiduoti.

Panašūs centrai, teikiantys apgyvendinimo paslaugas šeimoms, susidūrusioms su onkologine liga, veikia 60 pasaulio valstybių. Lietuvoje kuriamas centras bus unikalus tuo, kad kartu su gyvenamosiomis patalpomis bus įrengta reabilitacijos zona, taip pat veiks informacinis centras, kuriame šeima galės gauti visa būtiniausią informaciją, susijusią su vaiko reabilitacija, socialine, psichologine pagalba, mitybos bei sveikos gyvensenos klausimais.

Centras statomas iš paramos labdaros fondui „Mamų unija“ aukotų lėšų. Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos energijos fondo ir JAV veikiančio fondoChicagomothersunionfoundation lėšomis.

Šaltinis ministraspirmininkas.lrv.lt

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.