Valakampiuose įkurti pirmieji Vilniaus miesto savivaldybės grupinio gyvenimo namai

Pastate 300 kv. m, įrengta 10 kambarių, pagalbinės patalpos, valgomasis, virtuvėlė, poilsio zona.

„Džiaugiamės, kad, visi drauge, bendradarbiaudami su kitomis institucijomis, galime prisidėti prie darbų ir sukurti tokią aplinką, kuri padeda miesto gyventojams. Norėtųsi, kad Vilnius būtų pirmais miestas, apie kurį būtų sakoma – jame nėra svetimo skausmo. Kolektyvui linkiu ištvermės ir kantrybės tokiame sunkiame ir atsakingame darbe „, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas, įteikdamas naujiems namams angelo skulptūrėlę.

Čia teikiamos ilgalaikės socialinės globos paslaugos sunkią proto ir kompleksinę negalią turintiems asmenims – t. y. visiškai nesavarankiškam asmeniui teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba, čia neįgalieji gyvena vienviečiuose kambariuose, aplinka pritaikyta judėjimo negalią turintiems asmenims.

Įrengus šiuos namus sukurta 15 darbo vietų.

Šie Grupiniai gyvenimo namai – tai jau 5-as už Europos Sąjungos, Savivaldybės ir Valstybės lėšas įgyvendintas projektas socialinėje srityje. Projekto vertė – 1 072 285,97 Lt , Savivaldybė projekto įgyvendinimui skyrė 148 181,50 Lt, taip pat Savivaldybė namų išlaikymui metams skirs 180 000 Lt.

Iš viso socialinių paslaugų namuose, įrengtuose ir atidarytuose per pastaruosius 3 metus Vilniuje, įgyvendinant ES projektus socialinėje srityje, gyvena, gauna pagalbą ir paramą 218 mūsų miesto gyventojų – neįgalių vaikų, krizės ištiktų moterų ir šeimų, psichikos ir proto negalią turinčių žmonių.

Nuotraukos

Vaizdo įrašas

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt

Share Button

You may also like...

2 komentarai

  1. Tadeusas parašė:

    Kazkokia pakazuha. Neturi kur pinigu plaut cia yra aisku ir arkliui. 15 darbo vietu sukurta pasinaudojant vienu miljonu? Skamba labai kvailai, Lietuvos mastu

  2. Tinkuotojai parašė:

    Labai gaila, kad rangovai nesusimokėjo už atliktus už nutinkuotas sienas. Paskelbė bankrotą ir viso gero. Labai negražu dabar savivaldybei puikuotis statybomis, kada kažkas algų negavo ir prarado pinigus.
    Kalbu apie SKBaltic, kurios vadovas buvo Viktoras Misterovičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.