Valstybė apmokės vieną moksleivio lankomą būrelį

Friends (8-9) doing homework

Foto: © Hiya Images/Corbis

Ateinančiais mokslo metais kiekvienas moksleivis gaus po 15 eurų krepšelį pasirinktam būreliui lankyti. Tai numato šią savaitę Seimo patvirtintas vadinamasis neformaliojo ugdymo krepšelis. Būrelius šiuo metu lanko vienas iš dviejų moksleivių.

Iki naujųjų mokslo metų pradžios bus parengtas Švietimo ir mokslo ministerijos akredituotų būrelių sąrašas. Iš jo moksleivis galės išsirinkti vieną, už kurį sumokės valstybė. Už antrą ar trečią būrelį jau turės susimokėti moksleivio tėvai.

Anot ministerijos atstovų, kol kas nepasirinktas neformaliojo ugdymo programos finansavimo modelis. Kol kas numatyta, jog lėšos bus skiriamos savivaldybėms, o jos lėšas naudos savo nuožiūra, atsižvelgdamos į ministerijos rekomendacijas.

Dažniausiai vaikai renkasi meninius užsiėmimus arba sporto treniruotes, tačiau šiuo metu mažiau nei trečdalis šalies vaikų apskritai lanko būrelius.

Didžioji dalis nelankančiųjų gyvena atokiose vietovėse, todėl jiems yra sudėtinga nuvykti iki neformaliojo ugdymo vietų. Kitų tėvai neišgali susimokėti už būrelius
.
Šaltinis: lrt.lt

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.