Verslui savanoriška veikla naudinga, tačiau darbdaviai jos neskatina

Community painting mural --- Image by © Tim Pannell/Corbis

Community painting mural © Tim Pannell/Corbis

Įvairūs tyrimai ir apklausos rodo, kad vartotojai atkreipia dėmesį į verslo organizacijų vykdomus socialinės atsakomybės projektus ir dažnai tai turi įtakos renkantis prekes ar paslaugas. Visgi naujausia visuomenės apklausa atskleidė, kad įmonės Lietuvoje savanorystės neskatina, nors dalis darbuotojų yra linkę tokioje veikloje dalyvauti.

Analizuojant apklausos rezultatus matyti, jog vos 14 proc. respondentų atsakė, kad jų įmonė skatina savanorystę – dalis inicijuoja savanorystės programas pačios, o kitos – skatina prisijunti prie jau veikiančių programų. Tuo tarpu beveik 40 proc. apklausoje dalyvavusiųjų nurodė, kad jų įmonė savanorystės neskatina.

Anot „Provident Finansai“ korporatyvinių reikalų vadovės Lauros Puidokaitės, įtraukti darbuotojus į kompanijos inicijuojamas visuomenines veiklas – nelengva užduotis: „Natūralu, kad visi užsiėmę kasdiene veikla. Todėl norėdami paskatinti juos labiau įsitraukti į savanorišką veiklą pasiūlėme jiems patiems teikti idėjas, kurias, gavę kompanijos finansavimą, darbuotojai įgyvendina kartu su kolegomis. Matome, kad toks savanorystės skatinimo modelis yra kiek efektyvesnis nei kvietimas dalyvauti jau sukurtuose projektuose. O idėjų darbuotojai semiasi iš klientų, savo artimųjų – tiesiog patys stengiasi spręsti aplinkos, kurioje gyvena, problemas. Pavyzdžiui, Šiaulių regiono darbuotojai atnaujino šio miesto kūdikių namų žaidimo aikštelę.“

Apklausoje dalyvavusių tautiečių teiraujantis, ar dalyvautų savo darbovietės organizuojamose savanorystės programose,  22 proc. atsakė teigiamai: 7 proc. pasisakė, kad dalyvautų tik darbo metu, 7 proc. – tik nedarbo metu, 3 proc. – tiek darbo, tiek nedarbo metu, o 5 proc. jau dalyvauja tokiose programose. Beveik penktadalis nurodė, kad jų apsisprendimas prisijungti prie darbovietės inicijuotos savanoriškos veiklos priklausytų nuo projekto.

Remiantis prieš penkerius metus skelbtais Europos komisijos duomenimis, 23 proc. visų europiečių, kurie yra vyresni nei penkiolikos metų, bent kartą per metus dalyvauja savanoriškoje veikloje, prisijungia prie savanoriškų organizacijų. Taigi Lietuvoje norinčių dalyvauti darbovietės organizuojamuose savanorystės programose skaičius labai artimas Europos vidurkiui.

Anot Lauros Puidokaitės, sukūrus savanorystės kultūrą įmonėje – ugdoma lojalumas darbovietei, skatinamas kolegiškumas bei gerinama atmosfera darbe. Taigi naudą pajunta tiek darbuotojai, tiek įmonė.

Visuomenės apklausą birželio mėnesį „Provident Finansai“ iniciatyva atliko rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Spinter tyrimai“. Apklausoje dalyvavo 1003 18–75 metų amžiaus Lietuvos gyventojai.

Share Button

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.