Vidaus reikalų ministras: psichologų etatai jau pasiteisino policijoje

policija

Foto: Antanas Kaziliūnas

Vidaus reikalų sistemos statutinių pareigūnų įstaigose įsteigus papildomus 19,5 psichologų etatų, vidaus reikalų ministro patarėjas Vytautas Bakas pirmadienį sakė, kad tai yra normai praktika, kada kasdien pradedama rūpintis žmonėmis, kurie užtikrina mūsų pačių saugumą.

„Siekiame, kad teisėsaugos veikla būtų efektyvi. Jeigu šiandien yra įspūdingi skaičiai ir visuomenė pasitiki teisėsauga, tai viduje problemų yra nemažai, kurios iki šiol galbūt buvo sprendžiamos menkiau. Mūsų nuomone, efektyvi teisėsaugos veikla neatsiejama nuo vidinės kultūros ir vidinių problemų sprendimų. Viena iš priemonių ir yra psichologinė pagalba“, – sakė V. Bakas.

Jis pažymi, kad vienas iš nuolatinių pareigūnų veiklos palydovų yra nuolatinis stresas, su kuriuo pareigūnai iki šiol dorojosi kas kaip gali:

„Kas galėdavo, atsiremdavo į kolegas, kas negalėdavo, labiau spręsdavo pats. Tai po to iššaukia problemas ir asmeniniame gyvenime, ir veiklos kokybėje. Tad bandome stiprinti pagalbos pareigūnams sritį, šalia to bus peržiūrimos ir karjeros, ir darbo užmokesčio sistemos“, – kalbėjo V. Bakas.

Jis nurodė, kad orientuojamasi, jog 500-tams žmonių tektų vienas psichologas, ir jis būtų kiekvienoje įstaigoje. V. Bakas pažymi, jog norima, kad psichologai padėtų pareigūnams ne tik po tam tikrų kritinių įvykių, bet ir formuotų pozityvius santykius tarpusavyje, konsultuotų vadovus, vėliau gal net imtų konsultuoti ir nusikaltimų aukas.

V. Bakas pažymėjo, kad nuo sausio mėnesio visi naujai įsteigi psichologų etatai turėtų būti užpildyti.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis teigia, kad psichologų etatų įsteigimas policijoje pasiteisino, todėl jų atsiradimas ir kitose VRM sistemos įstaigose prisidės prie kokybiškesnio pareigūnų darbo.

Ministro teigimu, nuolatinis stresas lydi ne tik policijos pareigūnus, bet ir kitų VRM sistemos įstaigų darbuotojus, o negaudami psichologų konsultacijų pareigūnai dažnai įninka į alkoholį, narkotikus, smurtauja šeimoje.

„Kas nedirba, galbūt įsivaizduoja, kad tai yra tam tikras malonumas – tarkime, kad ir prievartos naudojimas prieš sau nepavaldų asmenį, ką numato įstatymas. Galbūt kai kuriems žmonėms, kurie turi sadistinių polinkių, tai kelia malonumą, bet dauguma žmonių (vidaus reikalų) sistemoje yra tikrai sveiki, normalūs ir padorūs žmonės, ir tai yra stresas“, – antradienį sakė S. Skvernelis.

Nuo rugpjūčio beveik 20 papildomų psichologų etatų įsteigta įvairiose VRM sistemos įstaigose, iš viso jų bus apie 50.

Šaltinis: elta.lt / ziniuradijas.lt

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.