Viena iš pozicijų skiepų klausimu

Viešas kreipimasis į prezidentę Dalią Grybauskaitę, ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, Europos Sąjungos Sveikatos ir maisto saugos komisarą Vytenį Povilą Andriukaitį, į Lietuvos medikų sąjūdį ir tiesiog žiniasklaidą bei Lietuvos visuomenę.

PAREIŠKIMAS
STOP VISUOMENĖS SKALDYMUI DĖL SKIEPIJIMO APIMČIŲ

Reaguodami į Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) 2019m. kovo 29 d. viešą raštą, raginantį drausti žodžio laisvę, burtis į bendruomenes, reikšti savo įsitikinimus, organizuoti renginius, primename, kad LR Konstitucija teigia:

25 straipsnis
Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti.
Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas.
Laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai.

29 straipsnis
Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs.
Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.

33 straipsnis
Piliečiai turi teisę dalyvauti valdant savo šalį tiek tiesiogiai, tiek per demokratiškai išrinktus atstovus, taip pat teisę lygiomis sąlygomis stoti į Lietuvos Respublikos valstybinę tarnybą.

35 straipsnis
Piliečiams laiduojama teisė laisvai vienytis į bendrijas, politines partijas ar asociacijas, jei šių tikslai ir veikla nėra priešingi Konstitucijai ir įstatymams.

62 straipsnis
Seimo nario asmuo neliečiamas. <…> Seimo narys už balsavimus ar kalbas Seime negali būti persekiojamas.”

Didžiulė gėda Lietuvos medikų sąjūdžiui, kad užuot atėję pasikalbėti ir padiskutuoti su pareiškėjais į Seimo nario, Seimo Sveikos gyvensenos komisijos pirmininko ir Seimo švietimo ir mokslo komiteto nario, prieš tai buvusio Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidento Dainiaus Kepenio organizuojamą renginį Seime, LMS išplatina represinei valstybei būdingą raginimą netoleruoti ir drausti žodžio laisvę Nepriklausomoje ir laisvoje Lietuvoje.

Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad dauguma pareiškėjų turi realios patirties su neigiamais skiepų poveikiais sveikatai. Dažnai – ilgalaikiais, sunkinančiais ne tik pasiskiepijusio, bet ir visos šeimos gyvenimą. Nuolat susiduriame su medikų bendruomenės atsisakymu pripažinti nepageidaujamą skiepo reakciją, todėl turime realų pagrindą nepasitikėti Lietuvoje pateikiama vakcinų saugumo statistika. Tarsi nepakankamai prisikentėję, esame išvadinami antivakseriais, tamsuoliais, neišsilavinusiais veikėjais, nukentėjusiais nuo skiepų kabutėse, maža to, mums atsuka nugarą medikai, žiniasklaida, valdžios atstovai ir net visa valstybė.

Prisidengiant tymų protrūkiu, pastarosiomis savaitėmis stebime tolimesnius represinės valstybės žingsnius, siūlant įstatymais įteisinti nuostatas, prieštaraujančias Žmogaus teisėms ir laisvėms, Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijai, LR Konstitucijai, Civiliniam kodeksui ir daugeliui kitų tarptautinių ir Lietuvos teisės aktų. Keletas naujausių opozicinių partijų pasiūlymų pavyzdžių:

• Vaikų skiepijimo privalomumas, apie atsisakiusius pranešant Valstybinei vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai.
• Imunoprofilaktika vaikams ikimokyklinėse ir priešmokyklėse ugdymo įstaigose be tėvų sutikimo.
• Vaiko pinigų atėmimas iš neskiepytų vaikų tėvų.
• Draudimas neskiepytiems vaikams lankyti darželius.
• Privalomas suaugusiųjų grupių skiepijimas.
• Kompensacijų nemokėjimas už privačius darželius.

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvoje šiandien yra pakankamai aukštos vakcinacijos apimtys, nuo tymų jos siekia 92,2 proc. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasi Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) duomenimis, savo metiniuose pranešimuose 90–95 proc. vakcinacijos apimtis jau daug metų – taip pat ir paskutiame 2017 m. pranešime – įvardija, kaip aukštas. Neturime duomenų, kiek nepaskiepytų yra dėl per ankstyvo amžiaus, kiek dėl sveikatos būklės, dėl kontraindikacijų, dėl prieš tai pasireiškusio šalutinio poveikio, ir kiek dėl trūkstamos patikimos informacijos ar tėvų įsitikinimų. Taip pat neturime duomenų, kokių komplikacijų patyrė ar patiria persirgę / sergantys tymais – šiai dienai tokia informacija būtų itin paranki siekiant sustabdyti visuomenės bauginimą „mirtinai pavojingos“ ligos protrūkiu.

Visiems yra laisvai prieinama informacija, kad 2002 m. Lietuvoje kilo vienas didžiausių tymų protrūkių, kuomet susirgo 103 asmenys esant aukščiausiems vakcinacijos rodikliams per 11 metų iš eilės, kai skiepijimosi nuo tymų vidurkis siekė 97,2 proc., o minėtais 2002 metais pasiekė piką – 97,9 proc. 2014 m. ES šalys pranešė apie 3 616 tymų atvejus, ir net 12,3 proc. šių atvejų buvo Vokietijoje. O juk šioje šalyje skiepai nėra privalomi, daug metų iš eilės skiepijimo apimtys siekia 96–97 proc. Švedijoje, Olandijoje, Ispanijoje, kur skiepijimo apimtys vyrauja apie 96–97 proc., susirgimų irgi neišvengiama. Čekijoje ir Lenkijoje, kuriose skiepai nuo tymų yra privalomi ir penkerius metus iš eilės skiepijimų apimtys yra praktiškai pavyzdinės (98–99 proc.), kasmet fiksuojami tymų protrūkiai, pvz., Lenkijoje pernai sirgo 339 asmenys, o šiemet per 3 menesius – jau 434 asmenys. 2014 m. Čekijoje registruoti 222 tymų atvejai, 2017 m. – 140, 2018 m. – 180, 2019 m. – virš 20 atvejų. Akivaizdu, kad net 98–99 proc. apimtys negali garantuoti, kad nekils tymų protrūkių.

ULAC visuomenei pateikia nepilną ir subjektyvią informaciją, kuri veikia gąsdinančiai, nepelnytai apkaltinami nepaskiepyti vaikai, taip sukeliant jų diskriminaciją ir visuomenės neapykantą. Primename, kad šių metų tymus į Lietuvą atvežė iš užsienio atvykę suaugę asmenys, kad suaugusiųjų serga 3 kartus daugiau negu vaikų, todėl nerevakcinuoti suaugusieji yra labiausiai atsakingi už ligos platinimą Lietuvoje. ULAC duomenimis 2008–2017 m. sergamumo tymais pasiskirstymas taip pat gerai atspindi šios dienos realijas: vaikai iki 17 metų sudarė 22 proc. susirgusiųjų, kai suaugusieji nuo 17 iki > 35 metų amžiaus – 78 proc. Tačiau ULAC tendencingai nerenka ir nepateikia duomenų, kiek nepaskiepytų vaikų yra dėl per jauno amžiaus, dėl kontraindikacijų, kiek dėl prieš tai buvusių kitų skiepų nepageidaujamų reakcijų, ir kiek dėl kitų priežasčių.

Užuot analizavus duomenis dėl suaugusiųjų atsparumo tymams situacijos, rinkus informaciją ir patirtį kitose šalyse, sutelkus specialistus priemonėms numatyti, vienas po kito pilasi pasiūlymai “priversti”, “uždrausti”, “netoleruoti”, “atimti vaiko pinigus” “nekompensuoti už darželius”, “skiepyti be tėvų sutikimo”.

Teigiama, kad vakcinos yra saugiausios ir patikimiausios priemonės, saugančios nuo užkrečiamųjų ligų, tačiau pamirštama paminėti, kad vakcinos, kaip ir visi kiti vaistiniai preparatai, turi šalutinių poveikių, kurie atvirai ir oficialiai nurodomi vakcinų gamintojų informaciniuose lapeliuose, pradedant karščiavimu ir injekcijos vietos paraudimu ir baigiant alergijomis, traukuliais, epilepsija, ir net anafilaksiniu šoku. Iš patirties žinome, kad gydytojai, deja, retai kada būna gerai susipažinę su konkrečiomis vakcinomis, jų poveikiu, kontraindikacijomis ir šalutinėmis reakcijomis, dažniausiai skiepijama, nes ”taip reikia”, nes ”skiepai saugūs”, nes ”vaikas susirgs arba net mirs”, nes “tokia tvarka”.

Juk užsienio šalyse yra oficialiai išmokamos didžiulės kompensacijos už patirtą vakcinacijos žalą (pvz., JAV, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Norvegijoje ir kt.). Lietuvoje dar nebuvo nei vieno atvejo, kad už skiepo sukeltą žalą sveikatai būtų išmokėta kompensacija, nors esama tikrai labai sunkių povakcininių sveikatos sutrikdymų, net iki kepenų persodinimo po Hepatito B skiepo, raidos sutrikimų, I tipo cukrinio diabeto ir net mirčių. Dažniausiai tėvų pastebėjimai yra įvardinami sutapimais. Tėvai, neturintys medicininio išsilavinimo, apkaltinami kaip neturintys kompetencijos susieti sveikatos problemų su skiepais. Ligos istorijose vengiama įvardyti sveikatos pakenkimus kaip vakcinų šalutinius poveikius, po ilgo įrodinėjimo proceso ir atmetus visas kitas net ir mažai tikėtinas priežastis įrašoma ”mamos teigimu liga išsivystė po skiepo” arba ”galėjo būti šalutinis vakcinos poveikis” ir pan. Ypač sunku yra įrodyti, kad liga yra sukelta skiepo, jeigu reakcija nebūna ūminė – pvz. alergija, cukrinis diabetas, miego, elgesio, raidos, neurologiniai sutrikimai ir t.t. ir pan. Tokie pastebėjimai medikų atmetami automatiškai, teigiant, kad praėjo per daug laiko, nors vakcinų informaciniuose lapeliuose tie pasireiškę susirgimai nurodomi kaip galima reakcija į skiepą.

Mes nesuprantame, kodėl

Labai gaila, kad praktikoje neveikia Sveikatos apsaugos ministro įsakymo Nr. 673 senoji redakcija DĖL PRIVALOMOJO EPIDEMIOLOGINIO REGISTRAVIMO, PRIVALOMOJO INFORMACIJOS APIE EPIDEMIOLOGINIO REGISTRAVIMO OBJEKTUS TURINIO IR INFORMACIJOS PRIVALOMOJO PERDAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO, kurios 31 punkte išvardinamos privalomos registruoti nepageidaujamos reakcijos į skiepus, tarp kurių nurodomos ir vietinės, ir Centrinės nervų sistemos ir kitokio pobūdžio reakcijos, galinčios pasireikšti tiek per 24 val., tiek per 6 mėn. Susidūrusiems su skiepų nepageidaujamais poveikiais atrodo, kad siekiama panaikinti bet kokią informaciją apie galimus povakcininius reiškinius, kad tik tėvai neturėtų pagrindo baimintis skiepų ir reikalauti bent jau nepageidaujamos reakcijos pripažinimo, jau nekalbant apie kompensacijas už sveikatos sutrikdymus.

Tėvai, susidūrę su šalutiniu skiepų poveikiu, ypač, jeigu atvejai būna rimti, atsimušę į gydytytojų abejingumo sieną ir net patyčias, nebeturi nei jėgų, nei noro pildyti biurokratinius dokumentus ar minti burokratinius kelius, juk tuo metu svarbiausia susitelkti į pagalbos suteikimą savo vaikui – tad užregistruojama tik itin maža dalis įvykusių nepageidaujamų reakcijų. O patys gydytojai, nors ir privalo tai daryti pagal galiojančius Lietuvos ir ES teisės aktus, vengia deklaruoti skiepų nepageidaujamų poveikių sveikatai atvejus, dėl mums visiškai neaiškių priežasčių.

Tokia padėtis iškraipo bendrą vaizdą – tėvai nesužino realios situacijos apie pasitaikančias povakcinines reakcijas, o imunoprofilaktika šalyje besirūpinatys specialistai remdamiesi tokiais negausiais užregistruotų reakcijų skaičiais užtikrina, kad šie atvejai yra itin reti ir pasitaiko tik keletas dešimčių iš šimtų tūkstančių įskiepijimo epizodų. Todėl sakome, kad faktiškai šalyje egzistuojanti pašalinių poveikių registracijos sistema yra nepatikima, neveiksni ir neperteikia realybės.

Mes atsakingai pareiškiame, kad Lietuvoje taikant imunopofilaktiką nėra visada užtikrinama žmogaus teisė į informaciją ir laisvą bei informuotą sprendimą prieš skiepijantis.

Lietuvos medikų sąjūdis turėtų prisiimti atsakomybę už egzistuojantį dalies visuomenės nepasitikėjimą vakcinomis ir valstybine imunoprofilaktikos programa. Beje, tas nepasitikėjimas nėra nei drastiškas, nei didėjantis, kaip kad neteisingai skleidžia tokią dezinformaciją ši medikų bendruomenė. LMS stengiasi nutildyti net medicinį išsilavinimą ir solidžią patirtį turinčius kolegas, kurie, nepaisant nieko, išdrįsta išreikšti savo kitokį požiūrį į vakcinaciją (pvz. habilituotą mokslų daktarą Algimantą Kirkutį, keturiasdešimt metų išdirbusį gydytoju kardiologu ir turintį trisdešimt metų medicinos profesoriaus patirties).

LMS siekia monopolizuoti viešąją nuomonę savo pozicija imunoprofilaktikos klausimais, deja, tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje, daugėja medikų ir jų organizacijų, išdrįstančių kovoti už laisvą ir informuotą paciento sutikimą skiepytis, o taip pat nebijančių kelti klausimus dėl PSO formuojamos imunoprofilaktikos politikos ir jos rezultatų visame pasaulyje (pvz. “Physicians for Informed Consent”, Kalifornija, JAV).

Reaguodami į nuolatinius prievartinių ir privalomų skiepų įteisinimo pasiūlymus, mes vienijamės ginti žmogaus teisių biomedicinos srityje. Privalomi skiepai nėra nei legalus, nei priimtinas, nei efektyvus metodas visuomenės sveikatos tikslams pasiekti, nes:

1. Dar labiau sumažins visuomenės pasitikėjimą skiepais ir valstybės vykdoma imunoprofilaktikos programa;
2. Sukurs mažiausiai dvi papildomas terpes korupcijai sveikatos priežiūros sistemoje: papirkinėjimo siekiant įrašo apie kontraindikacijas arba atliktą skiepijimą;
3. Skiepijimo apimčių statistika bus nebetiksli;
4. Naikinamos bet kokios paskatos gamintojams sekti vakcinų saugumą sveikatai ir tobulinti vakcinas.

Prašome atsakingų valdžios pareigūnų stabdyti nerimstantį visuomenės skaldymą prisidengiant tymų protrūkiu, stabdyti prievartinio skiepijimo pasiūlymus ir skubiai imtis visų reikalingų priemonių, kad Lietuvoje veiktų skaidri informacijos apie vakcinas ir ligas, konsultavimo, švietimo, nepageidaujamų poveikių registravimo, neskiepijimo priežasčių analizės, išsamių statistinių duomenų rinkimo ir pateikimo visuomenei, sistema. Kad visuomenė su opozicinėmis partijomis ir LMS priešakyje nustotų tyčiotis iš žmonių, susidūrusių su povakcininiais nepageidaujamais reiškiniais.

Tik tokiu būdu galima atkurti visuomenės dalies prarastą pasitikėjimą valstybės vykdoma imunoprofilaktikos programa ir jos rekomenduojamomis vakcinomis.

Pasirašo daugiau negu 4 tūkst. asmenų:
Nuo skiepų nukentėjusių vaikų tėvai
Asociacija “Objektyviai apie skiepus”
Lietuvos sveikuolių sąjunga
Asociacija “Nepriklausomas skiepų informacijos centras”

Asociatyvi iliustracija: WikiImages / pixabay.com

Share Button

You may also like...

32 komentarai

 1. Vilija parašė:

  Nėra panacėjos, neegzistuoja, viskas gyvenime turi šalutinį poveikį, vienokį, ar kitokį, skiepai ne išimtis, ne visiems suveikia ir t.t. bet ir vaistai turi šalutinius poveikius, tai gal tie, kur nesiskiepija, tegu ir vaistų nevartoja, nes šalutinių poveikių nuo vaistų irgi būna labai baisių, ir alerginės reakcijos, ir visokie baisūs neurologiniai sutrikimai, you never know… Kas čia dabar būtų, jeigu visi nesiskiepytų, nes bijotų šalutinių poveikių? Norit į viduramžius sugrįžti?! Reikia rinktis pagal tikimybę, kuri atneša mažesnį mirčių skaičių, ir nu sorry, jei nebūtų skiepų, tai gyventume kaip laikais, kai miestus išguldydavo baisios epidemijos. Įdomu, ką tada šitie visi nukentėje giedotų, kai jų pusę giminės išguldytų ligos… TIk ir loja apie teisę rinktis, teisę rinktis. Dabar tai patogu, kai didžioji dalis visuomenės paskiepyta, ane? O kiek laiko taip bus? Kokią teisę tie žmonės turi gyventi saugiau pasiskiepijusių dėka ir pastoviai kelti grėsmę mažyliams, kurie per maži skiepams bei imunologinių susirgimų turintiems žmonėms? KOSMOSAS! Toks įspūdis, kad kuo tolyn, tuo žmonija durnyn.

  • Anonimas parašė:

   Mieloji, dovanoju jums mano vaikams skirtas vakcinas. Skiepykites i sveikata. Gal dviguba ar triguba doze leis jums pasijausti saugiai?

   • Anonimas parašė:

    Aš pasiskiepijusi ir jaučiuosi maksimaliai saugiai, kuo jūsų vaikai, deja, negali pasidžiaugti.

    • Demokratija - laisvė rinktis parašė:

     Jaustis ar tikėti yra visai neblogai, tačiau aiškiai žinoti yra kur kas geriau. Eikite pasitikrinti ar tikrai jūs galite jaustis saugi!!! O jei nevisiškai, tai ten aukščiau rašantys dovanoja vakcinas. Priimkite.

  • mama parašė:

   nuo ko nukvakimas? Claude os, aperi oculos.

  • Agnė parašė:

   Vilija,

   vakcinos tai ne vaistai, o profilaktinė priemonė. Tėvai turi teisę patys pasirinkti kokiu būdu saugos, stiprins vaiko imunitetą. O jau susirgus sprendžiame taip pat patys kaip gydytis ir ar prisiimsim riziką dėl šalutinių poveikių. Gali būti, kad neskiepijančios šeimos ir cheminių vaistų mažiau vartoja.

   • Ruta parašė:

    Bet jei susirgs jūsų vaikas, jis gali užkrėsti iki 20 neskiepintų žmonių, tokių kaip kūdikiai, su imuninėm ligom žmones, vežiu sergančius. Va čia problema. Kad jūsų vaikas susirgs ir pasveiks , viskas ok, bet kiti užkrėstieji gali numirti, kurie net negali skiepintis

  • Jurgita parašė:

   Patikėkit, neskiepyti ir vaistų beveik nevartoja, nes jų imunitetas nesudarkytas skiepais. Jei ir suserga, patys puikiai susitvarko, su natūralių priemonių pagalba, be chemijos. Ir be antibiotikų.

  • Alvydas parašė:

   Viduramziais epidemijos del nesanitarijos dazniausiai kildavo,skiepai nieko bendro su tuom neturi.Zmones ne durnyn,o samoningais tampa ir bandos refleksas jiems nebudingas.

  • As parašė:

   Nebenusisnekek. Arba bent 10 min skirk pasidomejimui apie skiepus, kas ka užkrečia ir kas ta gyva virusą paskleidžia i aplinka.

   • As parašė:

    Ankstesnis mano komentaras buvo skirtas asmeniškai poniai Vilijai, kuri akivaizdu neturi jokio suvokimo apie skiepus. Atsakant i kita komentarą, taip, mano vaikas neskiepytas, med įstaigose lankomes tik profilaktiskai kartą metuose, nesergam visiškai ir antibiotikų vietoj saldainių nevalgom kaip dauguma skiepytu vaikų. Jei nežinote, kad del savo vaiko silpno imuniteto yra kalti patys tėvai, tai vietoje to, kad ji stiprine natūraliais būdais, toliau vakcinuokites i sveikata!!Gaila kad nėra skiepų nuo to milijono baimių, kuriomis serga patys tėvai. Nes masina vežti vaika juk irgi rizikinga.

 2. Rasa parašė:

  Pridėkite ranką prie širdies ir paklauskite savęs – ar jūs norėtumėte būti tos mamos vietoje, kurios vaikas, nuo skiepo tapo neįgalus… pasakykite sau tik sąžiningai … ar jūs ir toliau norėtumėte aukotis dėl bendo bandos imuniteto … pasakykite sau … viešai dergtis nereikia .

  • Rasa parašė:

   Kai atsakysite, sau tyliai- … perskaitykite visą informaciją, kas liečia skiepus, indikacijas, sudėti… tada dar syk savęs paklauskite to paties. Ačiū.

 3. Rasa parašė:

  Nuo ko būna /nenormalus verksmas, ilgalaikis nenuraminams verksmas/ – vaikas pasakyt nemoka, jam skauda(?) kur?- gal visur… jis tai išreiškia verkimu, neramumu… gal jam sutrinka nervų sistema, gal smegenys tinsta… gal beprotiškai skauda…
  – AR- jei tai įtraukta į pašalinių poveikių sarašą- tampa visuotinai pripažystama norma –
  abejoju, ar jūs, mokėdami kalbėti – tai susileistumėt sau …

 4. Kristina parašė:

  Pati esu nukentejus nuo skiepu salutiniu poveikiu, ranka prie sirdies dedu, didziausiam priesui nelinkeciau to patirti.
  Jei karta i ugni ikises ranka ja nudegei, ar matydamas, kad kitas ruosiasi taip pat daryti, neperspetum apie galima rezultata? Sedetum tyliai ir stebetum?
  Pries tikimybe buti suzalotam vakcinu visi esame lygus, nezinai, kam tai gali atsitikti.

 5. Jurgita parašė:

  Skiepytis neprivers, nebent emogruoti! Kas čia tie 8 procentai vaikų…

 6. Ponas Niekas parašė:

  Dvejopi jausmai… Nežinau, kam tai labiau naudinga. Teigsite, kad skiepų kompanijos suinteresuotos kuo daugiau paskiepyti, o neužduodate klausimo ar nesate kažkieno manipuliuojami, nes nepaskiepijus taip platinamas užkratas ir žinoma didžioji dalis gydysis vaistais…( tai kaip čia dabar gaunasi?)
  Keista skaityti tokius žodžius \“vaikas verkia gavęs skiepą ir nemoka pasakyti man skauda.\“ Vaikas nuo pat gimimo patiria skausmą, nuo pilvo dieglių, pirmų dantukų kalimosi… (kas už tuos skausmus atsakingas?).
  Kodėl valdžia turi teisę priversti skiepytis?
  Bet kodėl žmonės, kurie nusprendė neskiepyti ir paplatinus epidemiją turi teisę kėsintis į naujagimių gyvybę, kuriems dar nėra skiepo dėl vienokių ar kitokių priežasčių?
  Kaip buvo gydomi raupų epidemija? Tikrai ne mąstymu, kad žmogaus imuninė sistema išnaikins visus raupus.

  • Anonimas parašė:

   Mūsų vaikas po reanimacijos gavo išvadą „galimai vakcinos šalutinis poveikis“, nes nieko kito nerado. Tuomet Santariškių gydytojų komentarai buvo tokie: „visos vakcinos negyvos“ [deja, ir pačios daugiametę patirtį turinčios vaikų gydytojos studentai, dalyvavę apžiūroje, paneigė jos įsitikinimą primindami faktą, kad vakcina nuo MMR „gyva“], neurologės nustebimas „nuo šito jums taip? Paprastai būna nuo pentaxim“, o dar vienos atsakingos už skiepijimo populiarinimą Lietuvoje „įdomūs Jūs kas nuo tokio pradėjot skiepyti, aš būčiau nio kito pradėjus“ [tai kaip suprasti šį komentarą? Išeina, kad ne visos vakcinos vienodai saugios kaip deklaruojama?]

   • Ponas Niekas parašė:

    Kiek teko domėtis, tai Lietuvoje MMR skiepai yra „live(gyvoji)“ tipo (aišku gal ir klystu, nes seni duomenys).
    Sveikam žmogui vakcina saugi, bet kaip ir vaistai gali turėti šalutinį poveikį. Taip pat yra sąlygų dėl kurių negalima skiepytis nuo MMR. Tiesiog turi būti atitinkamas švietimas prieš skiepus susipažinti su šalutiniais poveikiais, taip pat teisę rinktis tarp skirtingų skiepų.
    Iš mano pusės ėjimas prieš skiepus yra nelogiška, logiškiau būtu ėjimas už tikslią informaciją apie skiepus jų pasirinkimą, konsultacija, taip pat duomenų įvedimas į sistemą.

    • Rūts parašė:

     Dažnai manipuliuojama- skiepykis, kad apsaugitum tuos, kurie negali skiepytis. Nu sorry, bet tada bus mažai besiskiepijančių, nes vaikų ligų statistika yra tragiškai didelė. Nebent skiepyt ir ligoniukus. Tai invalidų kraštas būsim.o lyginantys narkozę ar vaistus su skiepais apsiskaitykit. Skiepų tyrimai neprilygsta vaistų tyrimams, be to, profilaktiškai jų niekas nekiša

     • Ponas Niekas parašė:

      Tikrai nėra tiek daug ligoniukų nei tėvų, kurie dėl mados nekiepyja. Šiaip sergančio vaiko niekas ir neskiepys, o bus paskiepijamas, kai pasveiks. Apie vaistus turėjau galvoje, kad mažai kas skaito šalutinius poveikius vaistų, bet geria ir netgi kartais piknaudžiauja.

    • Kora parašė:

     Ponas Niekas, bet gi čia vyksta pasipriešinimas ne prieš skiepus, o būtent – prieš NESAUGIUS skiepus. Matosi, jog gilinatės tik į vieną pusę…

     • Ponas Niekas parašė:

      Atsiprašau, kad mane mokykloje blogai mokė suvokti tekstą, bet aš daug ko čia įžvelgiau. Dainiaus Kepenio organizuojamą renginys balandžio 1d, tikrai nuostabi diena tam.
      Iš teksto \“dauguma pareiškėjų turi realios patirties su neigiamais skiepų poveikiais sveikatai.\“ – kaip gali būti teigiamas poveikis sveikatai, jei yra į organizmą įleidžiamas svetimkūnis? Žodis dauguma tarsi norėtu pabrėžti, kad daugiau, nei pusė Lietuvos gyventojų? Šis straipsnis tik dar labiau painioja žmones ir eilinį kartą skatina žmonių paniką.
      Aš tiesiog nemanau, jog šautuvas kaltas, dėl žmonių mirties.
      P.S. straipsnyje irgi lygino vakciną su vaistais.

   • Asta parašė:

    O kokio amžiaus pradėjote skiepyti vaikutį? Iškart nuo MMR? Kiek teko skaityti rekomendacijas vyresniems neskiepytiems vaikams ir pradeda skiepyti nuo MMR dėl susiklosčiusios situacijos pasaulyje dėl tymų. Jei ne paslaptis kokia buvo komplikacija?

  • Kora parašė:

   Ponas Niekas, manipuliuojami kaip – kad suleidžiamos vakcinos, padarančios vaikus invalidais? Gi, kitu atveju, šio pasipriešinimo prieš skiepus ir nebūtų.
   Apskritai, net neįsigilinote į šį kreipimasi, ir jūsų komentaras ne objektyvus. Ir raupsų bei kitų inf.ligų epidemijos nustojo plisti dėl kitų priežasčių, o ne dėl vakcinavimo. Yra tam pakankamai įrodymų.
   O kitų komentatorių sulyginimas vakcinų su vaistais, visai neadekvatus…

   • Ponas Niekas parašė:

    O nuo ligos jie netampa invalidais, nes numiršta? Nuo ligų, jei komplikuojasi irgi ne ką geriau gali būti, nei nuo vakcinos. Pirma klausimas ar viskas gerai buvo atliekama prieš vakcinuojant ar nebuvo iš tėvų nutylėta kažkas, nes esam žmonės ir kažko nepasakome, o tai gali daryti komplikacijas ir nebūtina sumesti visą kaltę skiepui. Šiaip tas pasipriešinimas tik iš kelių žmonių, o kiti kaip avys eina iš paskos ir prideda dar savo kūrybos, kaip sukelia autizmą, vėžį ir panašius dalykus. Norėčiau sužinoti kokios buvo raupų sumažėjimo priemonės, nes aš žinau kad Anglijos daktaras atrado nuo jų skiepus ir vėliau buvo masiškai vakcinuojami. Taip pat, ir kitų ligų prie kurių vakcinų net eilės buvo, tik kažkokio gydytojo \“dėka\“, kuris buvo papirktas įrodinėjo, jog skiepai sukelia autizmą.

 7. E parašė:

  Su tokia antivakseriu logika apie \“Laisve rinktis\“ tai manes ir per pereja niekas negali priverst vaiksciot, ir dirzu segtis, ir mokescius moket, ir susimoket uz maista kavinej. Kazkaip susizeidus visi lekia pas gydytoja, nes jie privalo gelbet gyvybe pagal priesaika, bet ka daryt kai antivaxeriai ir patys nori zudytis, ir dar kitus nusitempt is paskos. Tokiu atveju lieka istatymiskai apribot kvailiu teises, ka sekmingai daro kitos salys isplitus sitam kvailiu judejimui.
  Nesupranta skiepu esmes ir tiek. Kazkus antivaxerio posta maciau, argumentuoajnt jog raupai, marai per senovines epidemijas isnyko patys, be jokiu vakcinu, o tie milijonai mirciu nebaisiai susije su vakcinos nebuvimu.

  • Anonimas parašė:

   Durnas tu žmogus, antivakseriai nesupranta? Jie už tave daug daugiau supranta, nes skaito ir domisi, o ne mano ar galvoja

 8. Nana parašė:

  Gera Vilijos mintis,…tą ir darom – nesitručijam cheminiais vaistais, o stengiamės gyventi kuo sveikiau, tad jų ir nereikia. Kadangi imunitetai geri, tai ir skiepytis nereikia. Tai Vilijai galiu kelis skiepus perleisti iš savo kišenės,… ☺☺☺tegul varo į save toksinus ir džiaugiasi.

 9. Vakcina :) parašė:

  Siūlymas pasidaryti vaikui sunkiųjų metalų tyrimą prieš vakcinaviną ir po. Ir tada jau akivaizdžiai duomemys rodys vakcinos rezultatus. Nebekalbėsiu, kur jie nukeliauja, kokią žalą padaro smegenims. Bet tai būtų akivaizdu tiem, kurie tiki, šiaip tiki. Nes juk mokslininkų įrodyta. O prieš skiepą paprašius gydytojos pasirašyti, kad ji asmeniškai priisima visą atsakomybę už vaiko sveikatą po vakcinos, niu… kažkaip nesutiko pasirašyti, nors mokslininkų įrodyta :))) ji tiki, bet garantuoti negali. Tai kaip čia???? Aš turiu pasirašyti,kad sutinku skiepyti, o gydytoja pasirašyti nesiryžta…
  Paprašius parodyti vakcinos informacinį lapelį IŠVIS buvau nužvelgta kaip nenormali…. kadangi vakcinos informacinis lapelis neatsirado, likom be skiepo.
  O skiepyti naujagimius ir naikinti jų imuniteta – atviras genocidas tiesioginė depopuliacija….
  Bet visi laisvi rinktis ….

 10. Laisvė rinktis parašė:

  Tymų protrūkis Niujorke, paskelbta ekstremali padėtis, įsakyta privalomai skiepyti visus žmones. Nenori skiepytis, susimokėk 1000 JAV dolerių ir kalbėk apie skiepų žalą. Štai kur pasirinkimo laisvė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.