Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti projekte smurto šeimoje prevencijai „SMURTAS IR RIBOS“

Nors Lietuvos Respublikos Seimas žengė svarbų žingsnį ir š. m. vasario 14 d. priėmė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, kuriomis nutarė uždrausti visų formų smurtą prieš vaiką, įskaitant fizines bausmes, tačiau mūsų sąmonėje smurtinis elgesys, nėra visiškai suprantamas ir ta riba, kur jis prasideda, ne visada aiškiai nubrėžta.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, reaguodamas į visuomenės aktualijas ir prisijungdamas  prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ šiais metais vykdo projektą, skirtą smurto artimoje aplinkoje pažinimui ir mažinimui.

Projektą sudaro trumpas užsiėmimų ciklas, kurį sudaro paskaita-diskusija tema: „Kas yra smurtas ir kodėl jį norisi naudoti?“ (1,5 ak. val.) ir seminaras grupėse po 15 žmonių tema: „Kai vaikai peržengia ribas – ką daryti?“ (3 ak. val.).

Paskaitos metu iš Individualiosios psichologijos perspektyvos aptarsime:

  • Kaip formuojasi agresyvus elgesys?
  • Kokios jo išraiškos veikų bei suaugusiųjų elgsenoje?
  • Kada ribų peržengimas virsta smurtu?
  • Kaip apsaugoti save ir aplinkinius?

Seminaro metu kviesime atlikti praktines užduotis, leidžiančias geriau pažinti savo ribas, savo vidinį pasaulį ir jo išraišką santykiuose su vaikais, tėvais ir kitais artimais žmonėmis.

Užsiėmimus ves Individualiosios psichologijos (www.ipi.lt) konsultantės ir dėstytojos Nerilė Norkūnė, Rasa Kardaitė Vėlyvienė ir Gabija Jurgelytė.

Užsiėmimai vyks š. m. rugsėjo 30 d., spalio 28 d. ir lapkričio 18 d. (šeštadieniais) 10-14 val.,  adresu: Lietuvos „ŽINIJOS“ draugija, Kalvarijų g. 2-25, Vilnius. Visomis dienomis programa bus ta pati, todėl registruojantis pasirinkite vieną dieną, kuri Jums yra patogiausia.

Išankstinė registracija vykdoma paspaudus šią nuorodą: https://goo.gl/forms/SRuWNMITRxLU6In62. Dėmesio: atskirai tik į paskaitą arba tik į seminarą neregistruojame, kviečiame dalyvauti abejose dalyse. Būtinai sulaukite registracijos patvirtinimo, prieš atvykdami į užsiėmimus.

Dalyvavimas yra nemokamas. Kviečiame esamus ir būsimus tėvus bei visus besidominčius!

Projektą organizuoja Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, projektą įgyvendina Individualiosios psichologijos konsultantų asociacija, idėją palaiko ir prie jos prisideda Lietuvos „Žinijos“ draugija.

Projektas prisijungė prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“

Informaciją parengė:
Martyna Milieškaitė

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.