zeme

Di. Žemė. Kinų “Mažojo antspaudo rašmenų” stiliaus ideograma. Kairiojo ženklo apatinė horizontali linija vaizduoja žemę, kryžius – iš jos dygstantį augalą. Dešinysis ženklas fonetinis.

“Kas yra turtas?” – klausdavo senieji išminčiai. Tikrasis turtas – ne imperatoriaus iždas, o dosni žemė.

Auksasalvės kalvos tiko gyventi, būstui statyti; tarp jų jautiesi kaip namie. Juoda, riebi, kvepianti derliumi žemė augino grūdus, daržoves, vaisius. Melsvi ūksmingi kalnai globė nuo audrų ir vėjų. Bekraštėse plynėse ir dykumose pakako vietos begalei keliautojų ir nuotykių ieškotojų.

Dangus mums siunčia oro gūsius, lietų ir saulės šviesą. Žemė aprūpina būstu, maistu, brangakmeniais puošmenoms, mineralais įvairioms reikšmėms, erdve kelionėms.

Kam kvaršinti sau galvą nežinia dėl ko, – klausė senoliai,  – kai mums jau duota viskas, ko gali prireikti? Kamsvetur ieškoti to, kas čia pat, po ranka?

Pagal: Deng Ming-Dao “Kasdienis Dao: darnaus gyvenimo menas”, 26 psl.

Dalintis:
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė

DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!