Visoje Lietuvoje sužibo tūkstančiai žvakučių pagerbiant negimusius kūdikius

Kudikis_is_virsaus_foto

Lietuvos miestų aikštėse sužibo tūkstančiai žvakučių simbolizuojančių tūkstančius dėl abortų negimusių vaikų. Trečią kartą organizuojamoje akcijoje „Renkuosi gyvybę“ visoje Lietuvoje dalyvavo 5 tūkstančiai žmonių daugiau kaip 30 – yje skirtingų mūsų šalies miestų.

Akcijos organizatorė Edita Gailiūtė žurnalistams sakė, kad jau tradicine tapusi akcija apima vis daugiau mūsų šalies miestų ir miestelių.

„Tai buvo jau trečioji akcija. Kiekvienais metais dalyvaujančiųjų kiekis didėja, vis daugiau aktyvistų iš skirtingų miestų jungiasi prie iniciatyvos, o tai rodo, kad mūsų keliama problema – aktuali ir susilaukia vis didesnio visuomenės dėmesio. Tikiu, kad tokios iniciatyvos žmonės leis suprasti problemos mastą“, – kalbėjo E. Gailiūtė.

Šių metų „Renkuosi gyvybę“ akcentas – iš žvakučių sudėliotas kūdikis mamoms įsčiose.
„Praėjusias metais iš žvakučių sukūrėme gyvybės medį, šiais metais akcijos dalyviai iš žvakučių dėliojo kūdikėlio mamos įsčiose atvaizdą. Tai simbolizuoja žmogų žmoguje, gyvybę gyvybėje“, – sakė E. Gailiūtė.

Toma Bružaitė, viena iš Laisvos visuomenės instituto steigėjų ir pilietinės akcijos ,,Renkuosi gyvybę“ organizatorių mano, kad gausėjantis akciją palaikančių būrys rodo, kad abortų bei vaiko ir mamos apsaugos problema yra aktuali žmonėms.

„Mūsų tikslas ir toliau yra telkti žmones, kurie mano, kad vaikas turi teisę į apsaugą prieš gimimą ir po jo. Mes norime, kad nuomonė – esą abortas yra moters pasirinkimas ir teisė – subliūkštų. Moteris yra verta kur kas daugiau negu abortas. Vaikas nėra kažkieno nuosavybė, tai yra atskiras žmogus, kuris turi savo gyvenimą. Ir mes kaip visuomenė – tiek tėvai, tiek likusi visuomenės dalis, turime padaryti viską, kad suteiktume šansą tam vaikui nugyventi gyvenimą geriausiu būdu, kokiu tik jis gali, o kaip tą padaryti – geriausiai žino tėvai. Mes turime jiems padėti“, – sako T. Bružaitė.

Praėjusiais metais Lietuvoje teisės gyventi neteko 5231 vaikas. Daug moterų krizinio nėštumo metu atsidūrusios ties apsisprendimo riba – gimdyti ar ne – nesulaukia tinkamos pagalbos ar lieka vienos. Krizinio nėštumo centro vadovė Zita Tomilinienė drąsina tokias moteris kreiptis į centrą, kalbėtis ir neskubėti daryti aborto, nes tai sprendimas, nulemiantis visą likusį moters ir vaiko gyvenimą. Ji teigia, kad išvengti aborto ir sulaukti pagalbos Lietuvoje jau yra realu.

„Mūsų centras teikia psichologinę ir socialinę pagalbą moterims nėštumo metu ir po gimdymo. Esant poreikiui, padedame materialiai, suruošiame kūdikio kraitelį (rūbelius, vežimėlį, lovytę ir kt.), surandame saugią laikiną gyvenamąją vietą. Stengiamės įsigilinti į kiekvienos moters situaciją ir poreikius, kad galėtume jai padėti priimti motinystę kaip galimybę augti. Motinystė, žinoma, nėra lengva, bet ji prasminga, o sunkumus įmanoma įveikti, kai šalia yra žmonės, kurie padeda ir kuriems tu rūpi“, – sako Z. Tomilinienė.

Share Button

You may also like...

4 komentarai

 1. Si. parašė:

  Lasteliu kombinacija kuri negali egzistuoti isoriniame pasaulyje be moters kuno tiekiamu medziagu jokiu budu nera atskiras zmogus kuris turi daugiau teisiu nei jau gimusi ir gyvenanti moteris. Priversti moteri gimdyti pries jos valia yra neadekvatu ir nezmogiska. Nesutinku tik su velyvais abortais. Sios proceduros legalizavimas suteikia moteriai saugia ir nekenksminga aplinka atlikti sia emociskai sunkia procedura. Aborto padarymas nelegaliu kelia gresme moteru sveikatai nes buvo laikai kai moterys eidavo pas sarlatanus bei naudodavo rubu pakabas kad isvengti motinystes. Nei viena moteris is gero gyvenimo to nedaro.

  • Klausimas parašė:

   Tai pagal jūsų apibrėžimą, kokie siamo dvyniai irgi nežmonės, taip išeina, galima naikint..

 2. genute parašė:

  baisi akcija,vercianti aborta pasidariusia moteri jaustis dar baisiau.neitikina manes nesolidus davatkiski argumentai.ir negalima daryti psichologinio spaudimo,abortai buvo visais laikais ir bus,gal tada geriau sutvarkyti socialine sistema,kad moterims gimdyti nebutu baisu.tokiu budu demografine padetis nepageres.

 3. Persėjimas parašė:

  Abortas yra nuodėmė, žudymas.

  Jei sutikot pasidaryti abortą, atgailaukit prieš Dievą,
  tiek vyrai ir moterys, kurie padėjot atlikti abortą – darote nuodėmę,
  tiek tie, kurie pritariate abortams viešai ar savo mintyse – darote nuodėmę,
  tiek tie galvojate, kad abortas yra nieko blogo – nusidedate,
  tiek tie, kurie nepasisakote prieš abortus – nusidedate,
  tiek moterys, kurios ketinate pasidaryti abortą.

  Atgailaukit prieš Dievą. Atgailaukit.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.