Vyras išvyko uždarbiauti: kaip neprarasti sutuoktinio?

couple-802058_640

Unsplash / Pixabay

Išleisti sutuoktinį uždarbiauti į užsienį gali būti rizikinga, jeigu jūsų šeimos pamatai ir atrodė tvirti. Kaip išsaugoti santykius su vyru per atstumą? Nors vyras išvyko uždirbti pinigų šeimai ir apie ją dažnai galvoja, didelis atstumas laikui bėgant vis dėlto šaldo jausmus žmonai ir vaikams. Jis ilgisi šilumos ir artumo, tačiau virtualus bendravimas su žmona to neatstoja.
Aplinkui yra kitų moterų, kurios nesunkiai gali sugundyti jūsų vyrą. Vilnietė psichologė-psichoterapeutė Rūta Bačiulytė įsitikinusi, kad šeimą gali išsaugoti tik brandūs ir į vertybes nespjaunantys vyrai.

– Kodėl vedę vyrai, išvykę dirbti į užsienį, linksta į neištikimybę?

– Ne visi vyrai ieško nuotykių, tačiau kiekvienas žmogus turi artumo poreikį. Žmona namuose lieka ne viena – dažniausiai su vaikais, artimaisiais. Ji iš dalies artumo poreikį patenkina. Svetimoje aplinkoje vyras, atsitraukęs nuo šeiminių pareigų, taip pat trokšta artumo: emocinio, psichologinio, vėliau ir kūniško. Jeigu vyrui šeima ir ištikimybė nėra tvirtai įskiepytos vertybės, jis ims dairytis kitos moters. Vyrui atrodo, kad jis toli, niekas apie nuotykius nesužinos. Atsiranda dvejopas mąstymas, savotiškai magiškas – na, jei ir pasilinksminsiu, juk nelabai išdaviau, nes niekas nežino ir nematė. Bet kai vieną kartą peržengiama riba, tarsi nubrėžiamas kelias neištikimybei – pasileidžia išdavystės mechanizmas.

– Kaip galima apsaugoti sutuoktinį nuo to?

– Kai bendraujama tik per skaipą, negali artimojo apkabinti ar paliesti, jausmai atšąla, nes jie nėra puoselėjami. Todėl susidaro palanki dirva neištikimybei ir šeimai iširti. Bet kuriuo atveju moteris turi išlikti įdomi savo vyrui, domėtis juo. Jei bendraujama internetu, moteriai nereikėtų kalbėti apie sunkumus, nes vyras tai priims kaip spaudimą, kad būdamas už jūrų marių turi spręsti šeimos problemas. Jį tai slėgs ir dar labiau stums nuo žmonos. Jei moteris pasakoja, kaip puikiai su vaikais tvarkosi, dalijasi jų laimėjimais, domisi jo gyvenimu, išliks vyrui traukos objektu. Svarbu palaikyti ir akivaizdų kontaktą – žmona galėtų aplankyti vyrą nors kartą per mėnesį arba surengti šeimos šventę, kad jis planuotų sugrįžti į namus kelioms dienoms. Taip galima palaikyti nuolatinį nenutrūkstamą ryšį.

– Ar žmonai vertėtų vykti kartu su vyru uždirbti pinigų šeimos poreikiams?

– Reikėtų paisyti vaikų interesų – jiems likti be abiejų tėvų būtų psichologinė trauma.
.
Ligita VALONYTĖ / lrytas.lt

Share Button

You may also like...

2 komentarai

  1. MTG parašė:

    Tema aktuali, tačiau, mano nuomone, čia tik pirmas paviršiaus sluoksnis. Kodėlgi, jei vyrui gerai sekasi ir matosi perspektyvos, ir jis jaučiasi save realizuojantis, nevykti po kiek laiko ten visai šeimai? Bet vėlgi, ką tuomet atranda ir praranda žmona ir t.t. Ši tema ir situacija yra daug daug sudėtingesnė, nei viena pastraipa.

  2. vil parašė:

    Gal aš tikrai vyras moters kailyje, bet paaiškinkit man, kam reikalingas vyras, kuriam negali net pasiguost, kad tau su vaikais likus vienai tikrai sunku. Tai gaunasi taip, kad turi meluot, tik klausimas vienas, kam, sau ar sutuoktiniui?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.