Klausimas: Gyvenu su vyru Londone, kartu auginam beveik 2 metų sūnų. Šiuo metu ieškome būsto, tai laikinai gyvename viename kambaryje, iki kol rasim butą. Viskas prasidėjo kai gimė mūsų sūnus. Jis pradėjo išgėrinėti po darbo, grįžtant namo pirktis alaus. Ir tai tęsiasi jau beveik 2 metus. Jis geria tikrai nemažai, iš pradžių 4 skardines, vėliau 8, o dabar 12… Geria skirtingai, bet paprastą dieną kokias 6-8 ištuština. 

Gaunasi 4-6 litrai alaus per vakarą. Jis neprisigeria nuo jo labai, bet apspangsta. Būna dienų kai negeria, bet čia tuo atveju, kai pinigų mažai.. Ir tai neištveria 2 dienų nenusipirkęs.

Buvo per tuos metus laikotarpis, kai sportavo ir negėrė 3 savaites. Jis dirba fizinį darbą statybose ir sako, kad niekas taip gerai nenuima nuovargio kaip alus… Bandžiau daug kartų jam sakyti, jog nebepirktų, verkdavau, bet jis nekreipdavo į mane dėmesio. Bandžiau skaityti jam straipsnį apie alaus žalą, bet jis mane pasiuntė toli toli. Su juo neįmanoma atsisėdus ramiai pasikalbėti. Jis negerbia manęs… Vadina šlykščiais žodžiais… Nors aš nieko blogo nepadariau, esu visada namie su mūsų sūneliu, na o jis darbe. Kai būna negėręs yra labai nervuotas… Keikiasi šalia vaiko…

Atrodo jis bando užmirsti problemas gerdamas alų, pats bėga nuo savęs… Nebežinau ką daryti… Atrodo jis žino, jog aš niekur nebedingsiu, mums turint sūnų ir visiškai nebesistengia manęs gerbti.  Jis nėra blogas žmogus. Myli mūsų vaiką, dirba sunkiai, bet tas gėrimas tik blogina musu santykius.

Ilona (vardas pakeistas)

Komentuoja psichologė – psichoterapeutė Jurga Gužauskienė:

Galiu tik pabandyti įsivaizduoti kokioje sudėtingoje situacijoje Jūs esate atsidūrusi: toli nuo gimtųjų namų, svetimoje šalyje, auginanti mažą vaiką, priklausoma finansiškai nuo vyro. Ilona, šioje situacijoje labai sunku duoti patarimą, kaip bet kurioje kitoje, tačiau žinutė, kurią Jums noriu perduoti yra tai, kad Jūs neturite kentėti.

Kadangi Jūs jau galvojate, kad vyras geria per daug, tai reiškia, kad pats laikas pradėti ieškoti pagalbos, kurios reikia ne tik Jam, bet ir Jums su vaiku. Londone tikriausiai yra organizacijų, kurios užsiima tokių problemų sprendimų, suraskite juos, susisiekite su profesionalais (alcoholics-anonymous.org.uk) ir padėkite tiek sau, tiek vyrui, kurie padės Jums žengti pirmuosius žingsnius atsistatymo link. Profesionali intervencija gali būti stiprus posūkio taškas visai Jūsų šeimai, tad labai svarbu šios problemos neneigti ir neužleisti. Pabandykite ramiu balsu vyrui išsakyti ir išryškinti kokias neigiamas pasekmes patiriate tiek Jūs, tiek vaikas, kaip Jus verčia jaustis jo alkoholizmas, svarbu suprasti, kad pyktis ir kaltinimai nepadės šiuo atveju, jie tik dar labiau stumia situacijos bloginimo link.

Šiuolaikiniai alkoholizmo gydymo metodai apima ir medikamentinį gydymą, ir individualią bei grupinę psichoterapiją; galimi ir Anoniminių alkoholikų susitikimai, kurie yra ypatingai efektyvūs, juose asmenys turintis problemų su alkoholiu dalinasi savo sunkumais, ir stiprybe, bei būdais, kurie padeda jiems gyventi be alkoholio. Idealiu atveju pripažinus problemą ir nusprendus sau padėti, Jūsų vyras tikrai atras ir supras, kas jį taip neramina, ir kas verčia neigti ir bėgti nuo problemos, o tai labai stipriai mažina poreikį sunkumus spręsti alkoholio pagalba.

Jurga Gužauskienė | guzauskiene.lt
Psichologė – psichoterapeutė

Iliustracija: Fredrik Olofsson / flickr.com

Share Button
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė
DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!