Žmonių su negalia eitynės „Už miestą visiems“ – už galimybę gyventi patiems

Nepatekti į prekybos centrą dėl nepritaikyto įėjimo galbūt kai kam yra smulkmena. Bet dėl neprieinamos aplinkos ar nepritaikytų paslaugų netekti galimybės mokytis su visais, gauti kokybišką išsilavinimą ir kvalifikuotą darbą – didžiulė problema. Tai nėra tik atsitiktiniai nepatogumai ar žmonių su negalia kaprizai – tai sisteminė diskriminacija, stumianti į visokeriopą atskirtį – emocinę, fizinę, finansinę.

Daugybę metų žmonės su negalia girdi, kad prieinamumui trūksta lėšų. Tačiau kai kurių savivaldybių patirtis rodo, kad tai prioritetų, o ne finansų klausimas. Todėl neįgaliųjų organizacijos kviečia savivaldybių vadovus tartis dėl minimalių prieinamumo įsipareigojimų, kurie būtų įgyvendinami per sutartą laiką. Lietuvos neįgaliųjų forumo narių nuomone, kiekviena savivaldybė turėtų pritaikyti bent po vieną švietimo ir po vieną sveikatos paslaugų įstaigą per dviejų metų laikotarpį. Švietimo ir sveikatos paslaugos išskiriamos kaip ypač svarbios žmonėms su negalia.

Eitynių „Už miestą visiems“ vieta ir laikas: gegužės 4 d. 12 val., eisenos pradžia – Gedimino prospekte, ties Vinco Kudirkos aikšte, judėsime Seimo link.

Diskusijos su savivaldybių atstovais „Kaip paskatinti savivaldybes kurti miestus visiems?“ vieta ir laikas: gugužės 4 d. 9 val., Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius), salės nr. 305, III aukštas.

Trumpa informacija apie sveikatos ir švietimo paslaugų prieinamumą:

  • Daugiau kaip pusė bendrojo lavinimo mokyklų yra neprieinamos vaikams su judėjimo negalia. Trūksta paslaugų, kad vaikai su įvairiomis negaliomis galėtų mokytis kartu su visais. Bet dar labiau trūksta noro juos priimti. Šiuo metu tik apie trečdalis vaikų su negalia mokosi bendrojo lavinimo mokyklose, likę – specialiose mokyklose, namuose arba negauna jokių švietimo paslaugų.
  • Vos penktadalis sveikatos paslaugų įstaigų yra prieinamos žmonėms, turintiems judėjimo sunkumų. Tik 15 procentų tokių įstaigų turi pritaikytą medicinos įrangą.

Daugiau faktų apie miestų prieinamumą įvairių negalių žmonėms rasite infografikuose, kurie pateikiami pranešimo prieduose.

Eitynės „Už miestą visiems” organizuojamos Europos savarankiško gyvenimo dienos proga. Jau penktus metus gegužės 5-ąją žmonės su negalia ir jų artimieji kviečia atkreipti dėmesį į kliūtis, trukdančias gyventi savarankiškai.

Lietuvos neįgaliųjų forumas yra didžiausia skirtingoms negalioms atstovaujančių organizacijų asociacija Lietuvoje. Daugiau informacijos apie organizaciją ir eitynes „Už miestą visiems“ rasite svetainėje lnf.lt arba Lietuvos neįgaliųjų forumo „Facebook“ paskyroje.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.