„Magiškieji grybukai“ veikia smegenis tarsi sapnas (Video)

grybai

Šaltinis: wired.co.uk

Magnetinio rezonanso tomografo (fMRI) pagalba mokslininkai nuskenavo 15 savanorių smegenis, kuriems buvo duodama psilocibino – veikliosios psichodelinių grybų medžiagos. Gauti duomenys atskleidė, kad neuronų tinklai, susiję su aukšto lygio mąstymu (pavyzdžiui, savęs suvokimu) tapo nesinchronizuoti ir neorganizuoti, o tinklai daugiau susiję su bazinėmis galvos smegenų funkcijomis (pavyzdžiui, emocijomis ir atmintimi) tapo labiau koordinuotais.

Vartojant psichodelines medžiagas tokios primityvios smegenų sritys, kaip hipokampas ir priekinė smegenų žievė suaktyvėja bei ima dirbti kartu. Šis modelis yra labai panašus į žmonių būseną, kai jie sapnuoja, teigia mokslininkai.

„Buvau sužavėtas žvelgdamas į panašumus tarp smegenų veiklos modelio psichodelinėje būsenoje ir smegenų veiklos modelio sapnuojant, – komentuoja Karališkosios Londono kolegijos mokslininkas ir šio tyrimo autorius Robinas Carhart-Harris, – Žmonės dažnai apibūdindavo psilocibino vartojimą, kaip galimybę pasinerti į sapno būseną, tačiau mes pirmą kartą tokią smegenų patirtį atvaizdavome fiziškai“.

Pasitelkus naują smegenų analizės techniką, mokslininkai taip pat nustatė, kad yra ir daugiau galimų smegenų veiklos modelių, kuriuos nulemia psilocibino vartojimas. Tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl žmonės, kurie išbando psichodelinius narkotikus jaučiasi lyg jų protas plėstųsi – jų smegenys sukuria daugiau galimų veikimo būdų.

Mokslininkai perspėja, kad dėl kai kurių naujų metodų prieš patvirtinant šias išvadas, riekia atlikti daugiau tyrimų. Šio darbo rezultatai buvo paskelbti žurnale „Human Brain Mapping“.

Daugiau apie haliucinogeninių grybų poveikį:

Pagal: livescience.com
Parengė: technologijos.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *