„Paruoštukas“ pirmai dienai naujame darbe

darbo-diena

Sakoma, kad visuomet sunkiausia pradėti, o vėliau viskas einasi tik geryn. Tai galioja įsidarbinus naujoje organizacijoje, ypač, jei ši darbo vieta – tavo pirmoji. Todėl pateikiame nedidelį sąrašėlį su patarimais, kaip gali palengvinti pirmąją darbo dieną ar savaitę tam, kad kuo greičiau taptum šauniu ir nepamainomu darbuotoju!

Pirmiausia, ateik 15 minučių anksčiau ar bent nevėluok. Geriau šiek tiek luktelti ir pasižvalgyti aplink nei versti savo vadovą laukti tavęs. Iš anksto pasidomėk ar organizacijoje taikomi reikalavimai aprangai, kad jau nuo pirmųjų dienų darbe parodytum savo profesionalumą ir lankstumą. Taip pat susipažink ir remkis oficialiomis organizacijoje taikomomis taisyklėmis: tiek bendra darbo tvarka, tiek ofiso patalpų ar reikmenų naudojimo instrukcijomis. Tokiu būdu perprasi vyraujančią įmonės politiką ir tau neteks sukti galvos dėl smulkmenų, dėmesį galėsi sutelkti į svarbesnius dalykus.

Prieš pirmąjį oficialų pasirodymą darbe, patariama iš anksto pasiruošti trumpą prisistatymo kalbelę, kurios tau prireiks susipažįstant su kolegomis. Taip bus daug paprasčiau papasakoti kas tu, kokiomis veiklomis užsiimi bei kaip patekai į šią įmonę. Žinoma, pernelyg surepetuota kalba ir it žirniai visiems beriami vienodi faktai gali sudaryti ir nekokį įspūdį, todėl nepamiršk būti savimi ir pasitelkti tą paprastą ir neįkainojamą nuoširdumą.

Kai jau pavyksta bent šiek tiek atsipalaiduoti, bandyk stebėti organizacijoje vyraujantį bendravimo stilių ir perprasti nerašytas tarpasmeninės komunikacijos taisykles. Naudokis visomis progomis bendrauti: priimk pasiūlymus kartu pietauti ar „pertraukiauti“, pasiūlyk savo pagalbą kitiems, tik nepamiršk, kad atėjai dirbti, todėl pašnekesius derink su atsakomybėmis! Pirmąją dieną tave užgrius nemažas kiekis naujos informacijos, bet stenkis įsiminti bent artimiausių kolegų vardus, nes prireikus pagalbos į juos jau galėsi kreiptis asmeniškai, taip pat tai pademonstruosi, jog rodai iniciatyvą kuo greičiau susipažinti ir įsilieti į komandą.

Nors naujieji kolegos nuoširdžiai ir kantriai bandys tave supažindinti su tavo darbo vieta, pareigomis ir atsakomybėmis, visuomet turėk klausimų. Vos jam kilus, nesidrovėk pasiteirauti trūkstamos informacijos ar pasitikslinti to, ko nesupratai. Nebūk drovus, tačiau tuo pat metu nepamiršk, kad pirmąją dieną naujame darbe neretai svarbiau klausyti, todėl stenkis neužgožti darbdavio savo klausimų lavina – pasilik keletą jų ir kitai dienai.

Galbūt pačią pirmą dieną naujame darbe progų parodyti savo iniciatyvą ir jaunatvišką energiją nebus tiek daug, todėl atsimink, kad šias savybes darbdaviams galėsi atskleisti ir per pirmąją savaitę ar mėnesį. Žinoma, nereikia persistengti – pirmiausia kokybiškai ir atsakingai atlik tau patikėtas užduotis ir tik tuomet imkis kitų darbų bei dalinkis naujomis idėjomis.

Visi darbdaviai mėgsta energija spinduliuojančius žmones, todėl į naująją darbovietę ateik gerai pailsėjęs, nusiteikęs veikloms ir naujoms patirtims. Tai garantuos ramus ir kokybiškas miegas, nes išankstinis stresas tik apsunkins tavo pirmąją dieną darbe. Juk tikrai nenorėtum sudaryti nuolat žiovaujančio ir pasyvaus naujoko įvaizdžio! Na ir pabaigai – nepamiršk šypsotis.

Šaltinis: firsty.lt
Darbo skelbimai jaunimui!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *