10 blogų įpročių, neleidžiančių praturtėti
0 (0)

businessman breaking through a wall --- Image by © pinkypills/Corbis

Foto © pinkypills/Corbis

Turtingi, sėkmės sulaukę žmonės nepraturtėjo staiga. Sėkmė yra procesas, kuris trunka daugelį metų. Dar gerokai prieš tai turtingi žmonės įprato gyventi kukliau už savo išgales. Thomasas C. Corley svetainėje businessinsider.com pristato dešimties blogų finansinių įpročių sąrašą, kurį sudarė remdamasis penkerius metus trukusiu turtingųjų ir nepasiturinčiųjų tyrimu. Jei laikotės šių įpročių, tikrai niekada nepasieksite finansinės nepriklausomybės.

1. Eilinėms pragyvenimo išlaidoms apmokėti naudojate kreditinę kortelę. Jeigu nesugebate apmokėti įprastų pragyvenimo išlaidų ir esate priversti griebtis kreditinės kortelės, kad padengtumėt kasmėnesinius pragyvenimo mokesčius, vadinasi, gyvenate viršydamas savo išgales. Besikaupianti kreditinės kortelės skola yra trečioji pagrindinė bankrotų priežastis po darbo netekties ir medicininių išlaidų.

2. Daugiau kaip 25 proc. visų savo pajamų išleidžiate būsto išlaikymui. Būsto išlaikymo išlaidoms priskiriama nuomos kaina, paskolos įmokos, nekilnojamojo turto mokesčiai, komunalinių paslaugų mokesčiai, draudimas, remonto ir priežiūros išlaidos.

3. Daugiau kaip 15 proc. visų savo pajamų išleidžiate maistui. Šioms išlaidoms priskiriami pinigai už maisto produktus iš parduotuvės. Valgymas kavinėse priskiriamas pramogavimo biudžetui.

4. Daugiau kaip 10 proc. visų savo pajamų skiriate pramogoms ir dovanoms. Šiai kategorijai priklauso išlaidos už barus, restoranus, kiną, koncertus, knygas, dovanas ir pan. Sumos, paliktos už maistą kavinėse, ar pinigai už paruoštą maistą taip pat yra jūsų pramogavimo biudžeto dalis.

5. Daugiau kaip 5 proc. savo pajamų skiriate automobiliui. Šioms išlaidoms priklauso pinigai už išperkamąją nuomą, paskolą, draudimą, kurą, registraciją, autoservisų paslaugas ir transporto priemonės priežiūrą.

6. Daugiau kaip 6 proc. savo pajamų skiriate atostogoms.

7. Nors kažkiek pinigų skiriate lošimams.

8. Persistengiate pirkdami dovanas. Dovanos yra jūsų pramogavimo biudžeto dalis. Stengdamiesi pramogoms ir dovanoms skirti ne daugiau kaip 10 proc. savo pajamų, apsisaugosite nuo pagundos išleisti dovanoms pernelyg daug pinigų.

9. Daugiau kaip 5 proc. pajamų išleidžiate drabužiams. Nemažai turtingų žmonių iš minėto tyrimo didžiąją dalį savo drabužių pirkdavo išparduotuvėse. Pavyzdžiui, daugelis „Goodwill“ parduotuvių prekiauja geros kokybės drabužiais su didelėmis nuolaidomis. Galbūt teks kelis papildomus dolerius išleisti drabužio taisymui siuvykloje, bet taip elgtis vis tiek apsimokės.

10. Spontaniškas išlaidavimas. Spontaniškas išlaidavimas niekada nebūna geras dalykas. Emocijas privalote atskirti nuo savo finansinių principų. Prieš išleidžiant sunkiai uždirbtus pinigus, visada būna laiko suplanuoti savo pirkinius.

Laikydamiesi išlaidų biudžeto ir įprasdami susirašyti visas savo išlaidas, atsidursite teisingame kelyje. Tai padės jums pirmą kartą atmerkti savo akis. Būsite priblokšti pamatę, kiek pinigų išleidžiate tam tikrose kategorijose – ir tai nebus geras dalykas.

Kontroliuoti savo išlaidas nėra lengva. Tačiau kai tai taps kasdieniu įpročiu, bus jau lengviau.
.
Parengė: delfi.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

8 Responses

 1. Anonimas parašė:

  Su 7 visiškai nesutinku, nes yra žmonių, gyvenančių iš lošimų (statymai, pokeris).

 2. Anonimas parašė:

  o ar žinai kiek žmonių prasilošia bandydami megdžiot profesionalus ?

 3. dee parašė:

  Visų pirma reikia uždirbt tiek, kad galėtum tokius procentus išleist :D

 4. Komentarai - pieva. parašė:

  kas uždirba iš pokerio – tai jau išimtis iš taisyklės.
  „Visų pirma reikia uždirbt tiek, kad galėtum tokius procentus išleist :D” – gal tu į penktą klasę grįžk, kur aiškino, kas yra procentai….

 5. - parašė:

  Ot logika, iprotis maistui isleisit >15% ar būstui >25%. Įprotis?
  o gal tiesiog realybe tokia ? atlyginimas 300euru, maistui reik 100euru.

 6. Julija parašė:

  Straipsnio autorius toli nuo vidutinio lietuvio kasdienybės. Absurdas.

 7. Aidas parašė:

  Lietuvis uzdirbdamas 300 euru i menesi niekada nepraturtes net jei neisleis nei cento is savo algos… Nori praturteti? pirmiausia turi nuspresti KUO nori buti. Tada patapti tuo kuo nori buti, tada pasirinkti SALI kurioje TU esi reikalingas, sali kurioje specialistus vertina ir moka zmoniskas algas o ne vargso pasalpas. mokykis uzsienio kalba ir igauk igudzius savo mylimoje srityje ir vyniok meskeres ten kur specialistams moka nuo 25000 euru iki 100000 euru i metus.

 8. Jonas parašė:

  Man labai keista, kad iki šiol komentuojantys žmonės nesuvokia, jog šio straipsnio mintis yra ne tik, kad neišleisti per daug tam tikrose srityse, bet ir uždirbti pakankamai, kad būtų galima išleisti ne daugiau kaip 15 proc. maistui. Juk visi suprantame, kad minimali suma maistui nėra tokia maža ir iš minimalios algos nepavyks gauti tam tikrų procentų. Tai ką tada daryti? Kelti kvalifikaciją, keisti darbą, kurti savą verslą… Išeičių yra daug, tačiau pirmiausia reikia didelio noro pakeisti savo gyvenimą :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.