fbpx

Internete susipažinusios poros laimingesnės ir tvirtesnės
0 (0)

internetas-pazintys

Internete pažintimi prasidėjusios santuokos teikia daugiau pasitenkinimo ir nėra tokios trapios kaip tradicinėse vietose užsimezgę romanai. Tyrime dalyvavo beveik 20 tūkst. respondentų, kurie susituokė nuo 2005 iki 2012 metų. Paaiškėjo, kad internete susipažinusių porų santuokos yra 20 proc. stabilesnės, o partneriai jaučiasi laimingesni.

„Internetas yra efektyvesnė priemonė susirasti antrąją pusę nei tradiciniai būdai. Pakanka pasirinkti ūgį, svorį, akių spalvą, pomėgius ir paspausti mygtuką „Surask“. Be to, visus pažinčių svetainių narius vienija bendras tikslas – susirasti gyvenimo žmogų. Bare ar per draugus sutiktas patinkantis žmogus gali visai neieškoti romantinių santykių ir tikrovėje užmegzti santykiai dažniau yra paremti fiziniu patrauklumu, o ne bendromis vertybėmis“, – sako pažinčių svetainės flirtas.lt rinkodaros vadovas Audrius Vrubliauskas.

Iš visų tyrime dalyvavusių respondentų 35 proc. teigė, kad savo antrąją pusę sutiko internete. Dažniausiai taip sau sutuoktinį surasdavo vyrai ir moterys nuo 30 iki 39 metų amžiaus ir gaunantys didesnes nei vidutinės pajamas.

Labiausiai tradicinės vietos, kuriose tyrimo dalyviai sutiko savo sutuoktinius, buvo darbas, akademinė įstaiga, mokykla, viešieji renginiai, klubai ir barai. Mažiausiai sėkmingos santuokos prasidėjo baruose, akluosiuose pasimatymuose ar virtualiuose žaidimų vaidmenimis pasauliuose.

„Kaip ir kada baigsis santuoka priklauso nuo įvairiausių kriterijų. Aplinka, kurioje sutuoktiniai susitiko, yra tik vienas iš faktorių ir jis taikytinas ne visiems, tačiau šio tyrimo rezultatai yra labai svarbūs – jie keičia suvokimą, kaip šiuolaikinėje visuomenėje formuojasi santuokos“, – teigia tyrimo vadovas ir psichologijos profesorius Čikagos universitete Johnas Cacioppo.

Jis pastebi, kad pažinčių svetainėse žmonės randa daugiau potencialių partnerių. Rinkdamiesi iš didesnio rato, jie turi daugiau galimybių išsirinkti tobulą gyvenimo draugą. Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad susitikinėjant su internete atrastais žmonėmis egzistuoja nežymiai didesnė tikimybė, kad partneris dalį informacijos apie save pagražino.

Lietuvoje atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad pažinčių svetainėse 55 proc. vartotojų apie save pateikia visiškai teisingą informaciją. Likę duomenis apie save pagrąžina nežymiai – pakoreguoja svorį, ūgį, amžių ar nutyli žalingus įpročius. Šis tyrimas buvo atliktas šių metų liepą.

 

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

5 Responses

 1. Anonimas parašė:

  „Internete pažintimi prasidėjusios santuokos teikia daugiau pasitenkinimo ir nėra tokios trapios kaip tradicinėse vietose užsimezgę romanai.” Tai kaip čia yra, lyginama santuoka su romanu? Tai ar nereikėtų lyginti santuokos su santuoka? Romanas jau pats savaime išduoda, kad dažniausiai tai trumpalaikis bendravimas: vasaros romanas, tarnybinis romanas ir t.t. Straipsnis labai vienpusiškas. „Tyrime dalyvavo beveik 20 tūkst. respondentų, kurie susituokė nuo 2005 iki 2012 metų. Paaiškėjo, kad internete susipažinusių porų santuokos yra 20 proc. stabilesnės, o partneriai jaučiasi laimingesni.” Lyginant su kuo? „Internetas yra efektyvesnė priemonė susirasti antrąją pusę nei tradiciniai būdai. Pakanka pasirinkti ūgį, svorį, akių spalvą, pomėgius ir paspausti mygtuką „Surask“.” ir tada teigiama, kad : ” Bare ar per draugus sutiktas patinkantis žmogus gali visai neieškoti romantinių santykių ir tikrovėje užmegzti santykiai dažniau yra paremti fiziniu patrauklumu, o ne bendromis vertybėmis” O tai paieška pagal akių , plaukų spalvą, kūno sudėjimą tai paremta kuo? benra filosofija? Mano nuomone tai flirtas.lt darosi sau reklamą, nes straipsnis tai tik į vienus vartus.

 2. Cha, cha parašė:

  Nesamonė absoliuti. Didelė dalis vyrų pažinčių portaluose apskritai ieško nuotykių, kita didelė dalis ten trinasi metai iš metų – nejaugi reikalavimai tokie dideli, kad niekaip nieko neranda? Moterys irgi nenusileidžia – jau tokios visos gražios, protingos, šeimyniškos ir suprantančios, kad bloga darosi.

 3. Sandra parašė:

  Na žinote, aš tikrai sutinku, kad šiandieniame gyvenime, „partnerį” rasti lengviau internetiniu būdu, tačiau nesutinku dėl santuokos. Šiame tyrime daugiauisia pateikta rezultatų apie efektyvesnius pažinties būdus, o iš to padarė išvadą apie santuokos „stabilumą”.
  Mano asmenine nuomone, santuokos stabilumas priklauso nuo pačių žmonių ir visiškai nesvarbu: jis iš interneto ar mokyklos. Aplinka turi įtakos taip pat, bet daugiausiai priklauoso nuo pačių žmonių.
  Jei rado žmogus internete tinkamą partnerį, tai dar nereiškia, kad santuoka bus stabili. Na nežinau, man atrodo, kad šio tyrimo rezultatai labiau atskleidžia pažinties galimybes nei santuokos stabilumą. Man kažkaip įdomuų paliko, iš ko tas tyrimas buvo sudarytas.

 4. idk parašė:

  Metai iš metų pažinčių portaluose matosi tie patys veidai, merginos skundžiasi beraščių vyrų apgailėtinais ir banaliais laiškais, neva visi nori tik nuotykių, kad nieko rimto čia neįmanoma susirasti, jau geriau pokalbį pradėti realiame gyvenime(dalina patarimus). Visi ten tik ieško, labai maža dalis randa, dar mažesnė dalis randa vienas kitą. Tai tiesiog erdvė, kurioje merginos gali jaustis reikšmingos, nes susilaukia dėmesio iš vaikinų, tuo jos tenkinasi ir joms to gana, na o vaikinus laiko viltis. Dar viena socialinio tinklo alternatyva, dar vienas įprotis, blevyzgų virtinė, nieko rimto, tiek internete tiek uz jo ribų žmonių sąmoningumo lygis reiškiasi gana vienodai. cha,cha +

 5. Nesvarbu parašė:

  Tyrimo vadovas Čikagos universiteto profesorius. Taigi greičiausiai tyrimas buvo atliktas Amerikoje. Ten yra visiškai kitokie pažinčių portalai. Tik ką užsiregistravus tau yra užduodama galybe klausimų, testų. Negaliu įvardinti tikslaus skaičiaus, bet manau apie 100 tai tikrai. Testai yra ruošiami profesionalių psichologų, specialistų ir pagal testų rezultatus asmeniškai tau yra pateikiami, rodomi būtent panašaus mąstymo kitos lyties nariai su kuriais tikrai yra apie ką pasikalbėti. Aišku ne vien pagal panašų mąstymą, bet ir pagal kitus rodiklius, kuriuos psichologai nustato yra parenkami tau tinkami nariai, todėl tikrai tikėtina, jog ten už Atlanto pažinčių portaluose susipažinusių porų santuokos yra daug stipresnės, nei susipažinus kokiame bare, klube, darbe ar dar kur kitur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.